Avalehele
 

Vesivillid lõual.

Küsimus:

Olen 26-aastane naine. Üleöö tekkisid lõuale 2cm ulatuses vesivillid, mis on pisikese, punased ja valusad (kobaras koos).
Sellist asja on juhtunud viimased 3-4 aastat 2-3 korda aastas. Polegi kunagi arstile seda rääkinud, kuid nüüd on asi hullem kui kunagi varem. Ka kätel (käelabade külgedel on pisikesed vesivillid, aga need nagu naha sees, märkamatud ja ei ole valusad).
Tõenäoliselt pean külastama nahaarsti, kuid äkki oskate öelda , millega tegu? Ma pole näol neid nokkinud ja nad on umbes nädala-paariga ise ära läinud.

Vastus:

Tere

Vesivillid lõual ja kätel on ilmselt kaks erinevat haigust. Sinu kirjelduste järgi tekib Sul lõuale aegajalt herpesviirusinfektsioon e. lihtohatis . Haigus ongi korduv, sagedasemad ägestajad stress, külmetus, aga ka ere päike.
Kätel tekkivad villid, eriti kui nad paiknevad sõrmede ja peopesade külgedel, võivad olla seotud liighigistamisega , liigse niiskusega (nt. märjad tööd kodus või tööl) Kui villid ka sügelevad, siis on võimalik ka naha kontaktärritus(nt. kodukeemiaga) või isegi allergiline kontaktdermatiit (e. nahapõletik) Sellega peaksid küll nahaarti külastama, siin ainult jutu järgi diagnoosi panna pole võimalik.

Marge Tampere
dermatoloog