Avalehele
 

Põletik epileerimise pärast

Küsimus:

Tere! Ostsin epilaatorit, mõtlesin, et see on hea meetod karvadest pikemaks ajaks lahti saada, aga sain hoopis endale põletikku. Kasutasin seda korra jalgade peal rasedude ajal ja nii jalgadel, kaenlaalustel, kui ka bikiinipiirkonnas tekkis see põletik ja karvad hakkasid sisse kasvama,bikiinipiirkonnas on tekkinud nagu punn,mille seest tuleb mingi valge kõva asi ja see ära ka ei kao.Mida nüüd teha, kas seda saab kuidagi ravida, sest sissekasvanuid karvu on jube palju ja nendest lahti saada on võimatu...Bikiinipiirkond on kõige õudsam,üldse kahetsen, et proovisin epilaatorit,aga ma ju ei teadnud...Kas sissekasvanud karvadest lahti saamiseks aitab mingi keemiline koorimine? Kas seda tohib teha Roaccutane ravi ajal? Kas sel ajal tõesti ei tohi depileerimist teha, kuna jäävad armid?

Vastus:

Tere

Lugege palun vastust osaliselt siit

Mõnikord on peene nõelaga õrnalt võimalik sissekasvanud karva vabastada. Sellega tuleb aga olla väga ettevaatlik, kuna liigsel naha ärritamisel võib asi hullemaks minna. Soovitav on siiski oodata ja lasta karval pikemaks kasvada.

Kindlasti parem meetod karvade eemaldamiseks, vähemalt bikiinipiirkonnast, on laserepilatsioon. Protseduuri tehakse kord 2-3 kuu järel.

Roaccutane ravi ajal on nahk tundlikum, mistõttu siis võiks piirduda laserepilatsiooni või raseerimisega. Keemilist koorimist võib teha pindmiselt.

Raseerimisjärgsetest toodetest võiksite proovida näiteks Avene niisutavat habemeajamisjärgset palsamit või ABC Body Lotión`it
Raseerimisjärgsed tooted sisaldavad ärritust vähendavaid komponente, nagu atsetüülsalitsülaat (paikne aspirin), aaloe, teepuuõli, vase peptiidid jt. Mõne aja pärast võib peale panna ka kooriva toimega happelise (glükoolhape jt.) preparaadi.

Elo Kuum
dermatoloog