Avalehele
 

Konnasilmad..kuidas neist lahti saada

Küsimus:

tere ma olen üx teismeline tüdruk..ja suvi on ka tulekul ja ei tahaks eriti minna konnasilmaga randa.ma ostsin alles enndale uued ilusad kingad kuid kaanda ei saa sest konnasilm hakkab valutama.kuidas saaks küll sellest lihtsalt kiiresti ja odavalt lahti.
palun aidake...
aitäh..
ettte tänades..

Vastus:

Konnasilmad on tavalised nahapaksendid, mis võivad muutuda põletikuliseks ja valulikuks. Põhjuseks on tavaliselt hõõrdumine ja surve jalanõudest, mistõttu naharakud hakkavad selle kaitseks kompendatoorselt paljunema.

Ravis on üks olulisemaid momente vähendada survet kahjustatud piirkonnale.
Kandke kindlasti mugavaid ja hästi-istuvaid jalanõusid.

On olemas kaitsvad konnasilmaplaastrid, mis aitavad survet piirkonnale ühtlustada ja vähendavad hõõrdumist. Varvaste vahele saab panna padjakesi, mis ei lase neil omavahel hõõrduda.

Teine tähtis moment on naha paksuse vähendamine. Selleks võib kasutada viili või pimsskivi peale naha leotamist soojas vees 10 min või kauem.

Paksemale nahale võite kasutada ka kooriva toimega kreeme või lahuseid, mis sisaldavad salitsüülhapet, piimhapet või uureat. Näiteks Duofilm lahus, Louis Widmeri urea kreem, Kerasal salv või Eucerin 10% karbamiidi-sisaldusega salv

Selliseid koorimisprotseduure tuleb sageli teha korduvalt, kuid mõnikord piisab ka ühekordsest ravist. Paikseid kreeme on muidugi vaja kasutada pikemalt.

Juhul, kui koduste vahenditega ei saa hakkama, pöörduge nahaarsti poole.
Nahapaksust aitab edukalt vähendada külmutusravi, mida teostab dermatoloog. Samuti on mõnikord edukam paksenenud nahka eemaldada skalpelli abil.

Mõnikord, kui allolev põhjus on tingitud ka luust, on vaja kirurgilist ravi. Vastava saatekirja annab siis dermatoloog.

Elo Kuum
dermatoloog