Avalehele
 

Epilaator rasedale?

Küsimus:

Tere! Ostsin poest epilaatori ja kodus lugedes selgus,et lapse ootel naised peavad enne arstiga konsulteerima.Olen 6-dat kuud rase. Kas epileerimine võib olla kahjulik lapsele või mulle endale?

Vastus:

Tere,

Epileerimine epilaatoriga iseenest ei ole kahjulik, kuid epileerimisega kaasaskäivad tüsistused on raseduse puhul mõnevõrra ohtlikumad. Näiteks follikuliidi e. karvanääpsupõletiku teke. Epileerimise järel võivad karvanääpsukesed hakata punetama ning halvemal juhul võib lisanduda infektsioon, mida peaks siis ravima...
Epileerimine võib olla ka valulik, millest samuti kummalegi kasu ei tule.
Üldiselt on tõsiste riskide tõenäosus küllalt madal, kuid nende täitumisel tagajärjed ettearvamatud, sellest tahab ka tootja teid ette informerida. Kui kosmeetikumide puhul uuritakse võimalikku loodetkahjustavat toimet loomkatsete baasil, siis epilaatorite puhul seda tehtud ei ole ning tootja ei võta ka vastutust ega soovita seda rasedatele.
Juhul kui on mingeid muid raseduse kulgu negatiivselt mõjutavaid tegureid (nt. suhkruhaigus), on rangelt vastunäidustatud.

Soovitan rasedudse ajal jääda vana tuntud raseerimise juurde, desinfitseerides raseeritud piirkondi apteegi käsimüügi vahenditega ning mitte kergekäeliselt eksperimenteerida enese ja lapsega.

Parimat
Maie Jürisson