Avalehele
 

Haprad küüned

Küsimus:

Tere!

Olen terve oma elu olnud sõjas habraste küüntega. Asi on selles, et piima ma ei joo ja piimatooteid tarbin vähe. Tean, et mul on kaltsiumipuudus. Oma 20 eluaasta jooksul on mul piisavalt palju probleeme tervisega: mul on gastriit, naha kehv ainevahetus, nõrgad liigesed, väga palju venitusarme, olen kokku puutunud seenhaigustega ning küüntega on alatasa probleem. Olen mõelnud hakata võtma spetsiaalseid apteegirohte. Kuid siiski ma ei suuda otsustada, milline variant oleks parem- kas osta Merz dražeed, mis pidid hästi küüntele ja juustele mõjuma, või siis puhast kaltsiumi. Kuna apteegis on niivõrd suur valik, oleks parem kuulata professionaalset arvamust.

Ette tänades, Mari

Vastus:

Tere

Soovitan kindlasti lugeda haprate küünte artiklit.

Rahva seas on levinud arvamus, et nõrkade küünte puhul tuleb võtta kaltsiumi. Tegelikult see nii ei ole. Kaltsiumi toidulisanditest ei ole sel puhul abi.

Enim tõestust on leidnud biotiini vitamiinid kõrgemas annuses (2,5 - 5 mg/p) vähemalt 2 kuu jooksul.
Aminohapete, mineraalide ja vitamiinide poolest on rikas ka VEGA HAIR-SKIN-NAILS Formula

Soovitan määrata ka veres rauasisalduse (ferritiini). Kui raud on madal, siis saab sageli abi rauatablettidest.

Nagu lugeda võite, ei saa haprate küünte probleemi lahendada vaid toidulisandite söömisega, vaid siin on olulised ka sagedane küünte ja käte kreemitamine, kokkupuute vähendamine vee, seebi, kodukeemia jt. ärrititega, õige maniküür jt.

Elo Kuum
dermatoloog