Avalehele
 

Juuksevärv põletas peanahka.

Küsimus:

Loodan,et teie oskate vastata.
Nimelt värvisid pead kodus ja olen ennegi selle sama värviga teinud. Kuid seekord oli mul pea eelmine päev pestud. Kohe värvimise alguses tundsin tugevat kipitust. Aga poolei ei jätnud,kuigi oleks pidanud. Sest oli iki suht valus. Järgmine hommik tundsin pead katsudes,et nahk valus ja nagu kuivad kohad nahal. Nagu korbad. Ehmusin ja arvasin,et äkki loputasin eelmine päev kehvasti juuksevärvi maha. Loputasin uuesti üle. Kuid ka täna hommik olid korbad peas,nahk hell ja valutab. Arvata on, et peanahk sai haiget.
Aga küsimus selline,et kaua see paranemine aega võiks võtta ja ka son ehk mingeid ravimeid,mis kiirendaksid ning leevendaksid mu peanaha olukorda?
Aitähh

Vastus:

Tere

Tõenäoliselt on tegemist kontaktallergia väljakujunemisega konkreetsele värvis sisalduvale komponendile (sagedamini formaldehüüdile).

Dagnoosimiseks vajalik nahatestide (epikutaan -ehk lapitestide) läbiviimine, mis võimaldab kontaktallergeene välja selgitada.

Nahaseisundi leevendamiseks võite iseseisvalt kasutada mõnda kerget baasemulsiooni apteegist, näit. Essex hüdrogeel või Aqualan L baaskreem

Kui nendest ei saa abi, siis pöörduge nahaarsti poole retseptiravimite saamiseks.
Löövet põhjustanud värvi ärge enam kasutage. Nahatestide tegemiseks vajate nahaarsti saatekirja.

Elo Kuum
dermatoloog