Avalehele
 

Karvad bikiinipiirkonnas

Küsimus:

Tere! Mul on selline probleem, et bikiinipiirkonnas hakkasid karvad sisse kasvama ja ise nad välja ei tule ja kätte saada on neid väga raske. Sissekasvanud karvad on mul ka kaenlaaluste piirkonnas ja jalgate peal, kuigi seal vähe märgatavad. Kas siin saab midagi teha, et need ei kasvaks sisse? Bikiini piirkonnas on veel selline probleem, et üldse ei kannata ei raseerimist, ega depileerimist, sest tuleb liiga palju verd ja pärast on ärritus.Mida teha? Aitäh!!!

Vastus:

Tere

Karvad kasvavad sisse, kui neid eemaldatakse allpool ümbriteva naha pinda ja nad jäävad kasvamisel naha pinna alla. Selle tulemusena võivad tekida valulikud, punetavad või tumedamad inetud kühmukesed ja rasketel juhtudel ka armistumine.
Mõnikord on õrnalt peene nõelaga võimalik karva vabastada. Sellega tuleb aga olla väga ettevaatlik, kuna liigsel naha ärritamisel võib asi hullemaks minna. Soovitav on siiski oodata ja lasta karval pikemaks kasvada.

Sissekasvanud karvade vabastamisel ja uute karvade sissekasvamise vältimisel on oluline kasutada regulaarselt keemilist koorijat, s.t. tavaliselt kas glükool –ja/või salitsüülhapet sisaldavat toodet. Seda ei ole soovitatav peale panna vahetult peale raseerimist, kuna hape võib põhjustada vähest kipitust.

Vältimaks karva sissekasvamist soodustavat naha ärritust vahetult peale raseerimist, on kasutusel mitmed nn. after-shave tooted. Need sisaldavad ärritust vähendavaid komponente, nagu atsetüülsalitsülaat (paikne aspirin), aaloe, teepuuõli, vase peptiidid jt. Mõne aja pärast võib peale panna ka eelpool nimetatud kooriva toimega happelise preparaadi.

Sissekasvanud karvade eemaldamiseks on sobilik ka elektrolüüsi meetod, kus karv eemaldatakse peene nõela abil. See on ühtlasi ainuke protseduur, mis eemaldab karvad jäädavalt. Oluline on, et protseduuri läbiviija oleks professional. Eestis soovitan Tartus Emajõe Ilukliinikut.

Perspektiivis võiksite eelistada karvade eemaldamist laseriga, kuigi, jah, see on kulukas.

Elo Kuum
dermatoloog