Avalehele
 

On vist dermatiit või allergia kätel

Küsimus:

tere! käisin eelmise aasta lõpus dermotoloogi juures kuna kätele tekkisid vesivillid ja pragunesid samuti öisel ajal väga sügelesid arst ei vaadanud ega uurinud põhjalikult vaid ütles et see on allergia ja kirjutas välja eloconi ja veel mingid tablettid ostsin need kõik välja ja tarvitasin nõuete kohaselt kõik oli okey kuni ravimid olid niikui otsa sai tekkis nädala jooksul kõik tagasi ei tea mida teha kuna dermotoloogile on Tallinnas raske võitu nr saada äkki oskate aidata kus on hea dermotoloog ja saaks numbri kiiremini kui 2kuud oodata.aitähh kui kirja lugesite

Vastus:

Tere

Peopesades ja sõrmede külgedel avaldub sageli villikeste kujul düshidrootiline ekseem. Selle täpne põhjus pole teada, kuid arvatakse, et tegemist võib olla allergilist tüüpi reakstiooniga. Soovitatakse ära teha epikutaantestid võimaliku kontaktallergeeni väljaselgitamiseks.

Elocon on sobiv ravim, kuid tõenäoliselt oleksite pidanud pikemalt ravima. Peale lööbe taandumist tuleb ravida veel nn. säilitusskeemi alusel aegalaselt vähenevates annustes. Vatsasel juhul tekib kergesti nn. tagasilöögiefekt.

Kui tahate ilma järjekorrata nahaarsti juurde pääseda, siis peate ilmselt eravastuvõtule minema. Ühtlasi saate vajadusel saatekirja nahatestide tegemiseks.

Elo Kuum
dermatoloog