Avalehele
 

Johnsons isepruunistuv ihupiim ja akne

Küsimus:

Tere!
Minu küsimus selline,kas tohib kasutada aknele kalduval näonahal Johnsoni ispruunistuvat ihupiima?
Punnide iseloom selline,et tekivad suured punetavad punnid (eriti pöskedel ja külgedel)sügaval naha all,mis püsivad seal väga pikka aega,ise katki tehes ja pigistades jääb järele suur punetav armi moodi laik.Mingi aja möödudes ka punn kaob ise ära,kuid naha alla jääb selline köva moodustis,mis vöib seal ka mitmeid kuid püsida.
Otsaette ja juuste piirile tekivad aga villi taolised väga valusad punnid,pigistades läheb asi väga hulluks ja löpuks jääb ka nendest järele punane laik.
Olen aru saanud,et minu punnide pöhjus on pigem seespidine,sest olen kasutanud Skinoreni,Dalacini,Aknefugi ja ka mingeid tablette(10- päevane kuur)nime kahjuks ei mäleta,kuid olid suhteliselt nörga toimega.
Punnid on olnud juba 7aastat,olen 24.a.Ravinud olen umbes 2 aastat.
Kas oleks minu puhul kasu,kui teha läbi ravi Roaccutane`ga?
Olen käinud ka solaariumis,et näol mingi jume oleks ja armid ei paistaks,kuid nagu olen aru saanud ummistab see veel rohkem poore.
Sellepärast tahaksingi teada,kas tohib solaariumi asemel kasutada Johnsoni isepruunistuvat ihupiima,et ühtlustada näo nahatooni.

Ette tänades M.

Vastus:

Tere

Ravimid, mida Sa kasutanud oled, on head akne ravimid. Kuid Sinu tihedatele sõlmedele (ilmselt on need suletud komedoonid) jääb nende toime nõrgaks. Soovitan Skinoreni asendada Differiniga (retseptiravim!) Differinil on tugev komedolüütiline e. komedoone lahustav ja põletikuvastane toime. Differini kasutatakse õhukese kihina kogu nahale (mitte ainult vistrikule!) Ravi alguses võib ravim natuke nahka kuivata ja ärritada, see on mööduv kuni nahk harjub uue ravimiga. Nahakuivuse leevendamiseks võid kasutada niisutavaid kreeme. Sellel ajal soovitan loobuda ka tugevatest puhastavatest toonikutest ja maskidest. Pikaajalisel kasutamisel lahustab Differin nahasisesed sõlmekesed ja väldib uute komedoonide teket – tulemuseks on siledam nahk ja vähem põletikulisi, mädaseid vistrikke. Acne BP5 võid edasi kasutada, sellel on tugev mikroobidevastane toime. Sobib hästi põletikulistele, mädastele vistrikutele (kasuta vajadusel täpselt vistrikule). Kui põletikulisi vistrikke on väga palju võib teha ka suukaudset antibiootikumravi, kuid kindlasti pikemalt kui 10 päeva, vähemalt 1-3 kuud. Kui ka siis tulemusi pole, on lahendus Roaccutane ravis.

Isepruunistuvat kreemi võid kasutada, see aknet ei halvenda. Solaariumis võivad põletikulised kohad tugevamalt päevituda ja tekivad pruunikas-sinakad laigud väga pikaks ajaks.