Avalehele
 

Kimpus näonahaga 23a.

Küsimus:

Ma ei saa aru mis toimub!
elan tipp tervisliku elu(ei joo ei suitseta) ja kasutan h2id kosmeetikavahendeid aga vistrikud ei kao ega kao! vanust ka juba 23 ja olen probleemse n2onaha all kannatand pea 5 a.Ei kujuta ette mis selle p6hjustajax v6ib olla!
K2in 3-4 korda n2dalas trennis.s88gix hautan tihti v2rskeid juurvilju,s88n kala(mitte praetud),teraviljatooteid,jogurteid(maitsestamata)menyysse kuuluvad ka oad,teraviljapudrud ja puuviljad hommikuti. joon lahjendatud piima,rohelist teed ja puhast vett!
Kuna nahk on kuivav6itu ja rasune siis Kosmeetikavahenditest kasutan avene tooteid( seebivaba puhastusgeel,niisutav toonik,ja niisutav kreem)Lisax k6igile tuntud akne BP 5 ja eucerini geel kreemi! meikida yritan ennast v6malikult v2he( aga ikka antibakteriaalsete toodetega)
Kysimus ongi selles mida ma veel tegema pean et vistrikutest l6pux lahti saada?
ait2h:)

Vastus:

Tere

Akne on üsna tavaliseks muutunud ka täiskasvanud naistel. Haigus ei ole seotud toitumisega, vaid eelkõige hormonaalse fooniga.
Kui paiksete ravimitega aknet kontrolli alla ei saa, siis on sageli näidustatud suukaudsed asedusvastased pillid mis blokeerivad meessuguhormoonide toimet.

Õige ravi saamiseks pöörduge dermatoloogi poole.
Lugege ka artiklit täiskasvanute aknest.

Elo Kuum
dermatoloog