Avalehele
 

Akne armid ja akne ravi 20-a.

Küsimus:

Tere!
Minu probleemiks on akne, olen terve "puberteediaeg" selle vastu võidelnud, nüüdseks olen 20-aastane neiu, kuid olukord pole eriti paranenud.
Olen käinud 4 erineva nahaarsti juures, on kirjutatud välja igasuguseid välispidiselt kasutatavaid preparaate, ka Roaccatune`i kuur on läbitud.
Ometi "kaunistavad" mu nägu armid, vistrikud ja ummistunud poorid, kuigi olen aastaid järginud arstide nõuandeid.
Antud probleem on minu jaoks ka väga suureks psühholoogiliseks takistuseks inimestega suhtlemisel.
Kas on mul veel mingit lootust???

Tänan!

Vastus:

Tere

Roaccutane on kindlasti näidustatud, kui akne kaldub armistumisele. Ravi tuleb alustada võimalikult varakult, enne kui põletik on väga laialdaseks muutunud. Samuti on oluline Roaccutane kuuri kestvus ja ravimi kogudoos - see peab olema vähemalt 120 mg/kg kohta. Seega, kui te ei ole kindel, kas ravikuur tehti adekvaatse pikkusega, soovitan uuestinahaarst poole pöörduda.
Kui poorid kalduvad ummistumisele, peate pidevalt kasutama paikseid ravimeid ja hooldustooteid, mis aitavad poore puhtana hoida. Paiksetest ravimitest on tugevaima toimega Differin geel (adapaleen). Hooldusvahendeid soovitan neid, mis sisaldavadAHA-happei .

Kindlasti ei ole aga piisav ainult paikne ravi.

Mõnikord on näidustatud kahormonaalne rav raseduvastaste pillide ja antiandrogeensete ravimitega, eelkõige siis, kui akne ägeneb enne menstruatsiooni ja kui soovite ka rasestumist vältida.

Teatud tüüpi akne arme aitab parandada keskmise sügavusegakeemiline koorimin, kuid sageli on vaja teha rohkem kui 1 protseduur.

Elo Kuum
dermatoloog