Avalehele
 

Jalaseen

Küsimus:

Pool aastat tagasi hakasid mul sügelema jalatald , kand , varbavahed ja varbad ise ka . Nahk neil oli punetav , ketendav , villiline . Määrisin Lamisil 1% ning nädala pärast oli tulemus fantastiline , kõik nähud kadusid .Olen siiani hoolikalt jälginud jalahügieeni . Nüüd , viimased 2 nädalat on mõlemi jala väike varvas taas pööraselt sügelema hakanud , nahk nendel ketendab ja punetab . Kasutan jällegi Lamisili , kuid iga kord peale määrimist tekib nahal kipitus ja punetus suureneb . Siit küsimus , kas ka seekord võib tegemist olla jalaseenega , kuidas võisin saada uuesti nakkuse ja miks siis Lamisil ei aita , vaid teeb asja ainult hullemaks ?

Vastus:

Tere

Võimalik, et seekord on põletik ägedam. Sageli võib puhas seenevastane kreem veidi ärritada, kui seda kasutada punetavale või põletikulisele nahale. Samuti võib olla lisandunud bakteriaalne infektsioon.

Soovitan teil siiski pöörduda nahaarsti poole, kes kirjutab ravi alustamiseks välja tugevamad ravimid. Seeninfektsiooni korral saate hiljem Lamisil kreemiga tõenäoliselt ravi jätkata.

Elo Kuum
dermatoloog