Avalehele
 

Punnikesed peale bikiinipiirkonna raseerimist

Küsimus:

Tere
Probleem oleks selline,et alati peale bikiinipiirkonna raseerimist tekivad sinna väikesed punased ja valulikud punnikesed ning sU"gelustunne, mis oleks parim kreem v6i mingi muu toode mida saab peale kanda peale raseerimist?

Ette tänades Marika

Vastus:

Tere

Tegemist on raseerimisjärgse follikuliidiga e. karvanääpsupõletikuga. Raseerides (eriti ziletti kasutades) vigastad karvanääpu ümbrust, sellest need ebameeldivad sügelevad punetavad (vahel ka mädased) sõlmekesed. Kõigepealt soovitan kasutada epileerimiskreeme, nendega vigastad nahka vähem ja ka follikuliidikoldeid tekib vähem. Raseerimisjärgselt kasuta kindlasti antibakteriaalse toimega puhastusvahendit. Hästi sobib puhastamiseks ja põletikku tekitavate mikroobide hävitamiseks Acne BP5 (apteegi käsimüügist, mõeldud küll rohkem näonaha aknele, kuid töötab hästi ka bikiinipiirkonna follikuliidi puhul!) Kasuta hästi õhukese kihina pärast raseerimist.
Hästi sobivad ka meestele mõeldud habemeajamistooted, hea on Avene rahustav habemeajamis vaht või kreem. Sobivad ka põletikuvastase toimega teepuuõli tooted, nt. Australian Bodycare (ABC) body lotion