Avalehele
 

Solaarium, spray-päevitus ja teised isepruunistavad vahendid?

Küsimus:

Olles elanud Inglismaal imestan eestlaste hullupäöörast kõrvetamist solaariumis ja päevitamist ilma kaitsefaktorita päikese käes . mu sõbrannad käivad 3x nädalas solaariumis ja arvavad et see on tervislik???? Mind nad ei kuula. Mul suri kunagine tantsupartner nahavähki põhjusel-liigne solaarium( käis kord kaks nädalas) Miks ei ole eesti naha arstid piisavalt teavitanud inimesi solaariumi kahjulikkusest ja neile tutvustanud ohutumaid päevitusviise nt spray-päevitust ja isepruunistavaid tooteid? Kas on tulemas mingisugune teavituskampaania nagu näiteks suitsetamise puhul on olnud.

Vastus:

Tere

Eesti nahaarstid teavitavad kindlasti patsiente päevitamise ja solaariumi ohust, kuid ilmselt jääb nende hääl nõrgaks. Teil on õigus, et vaja oleks suuremat kampaaniat. Võtan selle teema Eesti Dermatoloogide seltsis arutamiseks.

Lähipäevil lisandub ka Derma.ee portaalis päiksekaitse artikkel. Tuleb ka täpsemalt juttu päiksekaitsevahenditest.

Kui olete isiklikult huvitatud spray-päevituse tutvustamisest, siis võib seda teemat arutada ja Derma.ee kaudu tutvustada. Samuti võite tulla esitlust tegema Eesti Dermatoveneroloogide seltsi.

Elo Kuum
dermatoloog