Avalehele
 

Küüneseen sõrmedel ja varvastel

Küsimus:

Tere!

Mind vaevab süvenev küüntehaigus. Aastaid on neljanda näpu küüs keskelt lõhenenud kui ta natukenegi pikemaks kasvas (nahaarst leidis, et see on traumast ja seda ravida ei saa). Siis tuli probleem varbaküüntega: suurte varvaste küüned hakkasid surema, siis läksid servad katki, seejärel tekkisid lõhenemise ilmingud ka teiste varvaste küüntel. Käisin nahaarsti vastuvõtul. Seal võeti proov ja määrati raviks Loceryl lakk nii käte kui jalgade küüntele. Travocorti kreemiga pidin määrima käte küünenahka. Kuu aega hiljem, uuesti arsti külastades sain teada, et proov ei suutnud eristada küünehaiguse liiki. Kästi ravilakki edasi kasutada. Küüned küll paranemise märke ei näita, pigem vastupidi. Sõrmede küüned lähevad hullemaks: väikestel sõrmede küüned lähevad lausa kaarekujuliselt katki.
Ravimitest kasutan Cardace ja L-Thyroxin 50 tablette. Ka on mul kerge probleem vere immuunsusega. Näit on alati madalam kui peaks olema.
Kas peaks paluma uut proovi küünehaiguse konkreetseks määramiseks või vahetama raviarsti.

Lugupidamisega
Anne
Head Uut Aastat!

Vastus:

Tere

Soovitan kindlasti lasta võtta seenekülvi, mis aitab määrata seene tüübi. Paraku ei ole selle tundlikkus alati 100%, kuid proov on vajalik positiivse seenepreparaadi kinnitamiseks ja õige ravi määramiseks.

Elo Kuum
dermatoloog