Avalehele
 

Roaccutan vm akneravi

Küsimus:

Mil määral on kahjustab Roaccutani kuur organismi? Nahaarsti juures käies ei soovitatud mul nimetatud ravimit ning sooviati väliseid preparaate. Kuid neid olen kasutanud nüüdseks juba 15 aastat ning proovinud järele kõik apteekides pakutava. Miski ei ole päriselt mõjunud, kui, siis väga lühikeseks perioodiks. Akne esineb tervel kehal - seljal, kätel, näol, kohu piirkonnas. Samuti on minu probleemiks nahapooride ülikiire ummistumine, st rasunäärmete kiire talitus. Poorid on täitunud tervel kehal, st nahk näib "auklik" ning pigistades eraldub eritis. Poorid on laienenud isegi jalgadel, rääkimata näo- või seljapiirkonnast. Kosmeetiku juurest tulnuna püsivad näopoorid puhtana heal juhul 24 h. Tugev rasueritus on näo, juuste ja seljapiirkonnas - nägu pärast puhastust hakkab läikima paari minuti jooksul, juukseid tuleb pesta peaaegu et iga päev.
Peamine- nägu õhetab tugevalt ja pidevalt.
Mida soovitate?

Vastus:

Tere

Isotretinoiin (Roaccutane) on näidustatud eelkõige tugeva, tsüstilise akne korral, kuid ka näit. siis, kui muud ravimeetodid ei ole aidanud või kui akne kaldub armistumisele.

Teie kirjelduse järgi võiks teile isotret.-ravi sobida, kuid ainult kirjelduse järgi ei saa öelda. Isotretinoiini peamine kõrvaltoime on naha ja limaskestade kuivamine, samuti võib tekida näo punetust. Neid nähte saab tavaliselt leevendada niisutavate kreemide abil. Harvem võivad tekida ka muud kõrvaltoimed. Kindlasti ei tohi rasestuda, kuna ravim kahjustab suure tõenäosusega loodet.

Võimalik, et teile sobib ka hormonaalne ravi rasedusvastaste pillidega, eelkõige juhul, kui kane ägeneb enne menstruatsiooni ja kui soovite ka rasedusvastast kaitset.

Elo Kuum
dermatoloog