Avalehele
 

Näopesuvahendi vahetamine

Küsimus:

Tere

Veel umbes nädal tagasi kasutasin iga päev Keracnyli pesugeeli, kuid kuna see kuivatas liialt nahka vahetasin ma ta mahedama
A-Derma vahutava geeli vastu. Kohe peale esimesi pesukordi ilmusid näole pisikesed vistrikud, mõned neist meenutasid pisut ville, märkasin neid alles peale näo kuivatamist. Neid ei ole palju ja nad kaovad üsna kiiresti. Kuna läbisin hiljuti roaccutane ravikuuri, siis muretsen, et juba hakkab akne tagasi tulema... Kas selline järsk naha muutus võib olla esile kutsutud uue pesugeeli poolt? Kas probleem on A-Derma geelis või võin sellist reaktsiooni oodata iga kord, kui mõnda uut pesuvahendit proovin?

Aitäh vastuse eest!

Vastus:

Tere

Mõlemad näopesuvahendid on kvaliteetsed apteegitooted. Üldiselt toote vahetamine mingit reaktsiooni ei peaks tekitama. Kui Keracnyl põhjustas kuivuse ja pindmise ketenduse, siis ilmselt leebemale A-dermale üle minnes need surnud , kuivanud naharakud eemaldusid ja võisid põhjustada nn. villikesi (tegelikult olid need pindmised surnud naharakud nahafolliiklitest) Selline reaktsioon võis tekkida ka füüsilise koormuse, tugeva higistamise , sauna järgselt. Akne taasteket ei pea küll praegu kartma.

Marge Tampere
dermatoloog