Avalehele
 

Naha lõtvumine, vananemine?

Küsimus:

Tere!
Olen 22 aastane neiu. Olen terve elu väga hea nahaga olnud. Mõned kuud tagasi märkasin et mulle on ilmunud ÜLE ÖÖ peened kortsud silmade ümbrusesse. Ei osanud aga midagi ette võtta. Siis paar kuud hiljem märkasin et põskede nahk on nagu punetav ja krobeline, kortsuline, nagu vanainimese nahk. Sellest sain uue soki.Peale seda hakkasid tulemad suured kortsud põskedele sel ajal kui naerda ja edasi ka naha lõtvumine (põse nahk on katsudes vähemalt poole õhem kui ta seda enne oli) kaalukaotust pole olnud. Nüüd aga hakkan seda naha lõtvumist ka kehal märkama. Ma ei tea mis toimub. Käisin paar päeva tagasi ka naha arsti juures, tema ütles et mul on akne ja kui seda ravida siis see vähendab ka kortse ja teeb naha elastsemaks. See uudis tegi tuju paremaks, aga nyyd olen jälle mustas masenduses, sest ma tunnen et iga päevaga läheb asi hullemaks. Olen meeleheitel. Kuidas sai selline asi juhtuda nii kiiresti.( Umbes nelja kuu jooksul) enne seda oli uhke oma kena naha ja selle üle et nägin mitu aastat noorem välja. Nüüd aga tunnen et elu on läbi ja mõne kuu pärast on asi juba nii hull et...Miks see kõik juhtus?

Meeleheitel neiu...

Vastus:

Tere

Nii noorel inimesel võib äkiline naha lõtvumine olla seotud naha kuivusega, sellele viitavad ka karedad laigud põskedel. Niiskusvaene nahk on lõdvem ja lihtsalt ei taasta oma endist asendit nii kiiresti. Kuivale nahale võib kiiresti lisanduda ka nahapõletik, e. dermatiit, ka see võib põhjustada nahajoonise tugevnemist, mis paistab kortsudena. Loe kindlasti kuiva naha hooldusest.

Näo vananemisvastaseks hoolduseks(eriti kui on ka kerge akne sobivad hästi retinooli ja puuviljahappeid sisaldavad tooted. Need ergutavad naharakke kiiremini jagunema, koorivad pindmist kuiva surnud rakukihti ja stimuleerivad kollageeni (see hoiabki meie naha pingul ja elastse!) Sulle võiks sobida Avene sarja Cleanance K ravikreem . Lisaks võiksid võtta toidulisandeid, Merz Special Anti -Age kapsleid, mis sisaldavad retinooli, E vitamiini ja tsinki. Kindlasti on oluline keha hooldus ja iga pesemise järgne kreemitamine. Keha hoolduseks soovitan talviseks ajaks uureat sisaldavaid tooteid. Uurea on niiskuse siduja, mida peab KOHE pärast pesemist rätikukuivale nahale kasutama. Sulle võiks sobida näit. Excipiali U Lipolotio.

Marge Tampere
dermatoloog