Avalehele
 

Roaccutane ja kõrvaltoimed

Küsimus:

Tere! Olen 23a.naine ja probleemiks juba 5 aastat olnud akne. Tulevad nahaalused sõlmed mis ka armistuvad (nõelaga katki tehes tuleb ohtralt mäda). On ka ohtralt komedoone ja nn. valgepäid. Kasutanud olen ka 5 aastat Jeanini.Käisin hiljuti nahaarsti juures ja pean alustama roaccutane raviga, aga... Mind hirmutab selle ravimi kõrvaltoimed mis on päris hirmuäratavad. Muid ravimeid pole isegi proovinud ja ei saagi aru miks arst ei pakkunud muid võimalusi!? Äkki oskate Teie soovitada midagi tõhusat alustuseks.

Ette tänades Kati

Vastus:

Tere

Kui tegemist on armistuva aknega, siis on kindlalt näidustatud Roaccutane ravi.
Kõrvaltoimeid on tõesti palju, kuid õnneks sagedamini avaldub naha - ja limaskestade kuivus, mida saab niisutavate toodetega leevendada. Peale selle kontrollitakse teil regulaarselt verepilti, mis aitab võimalikke kõrvaltoimeid ennetada.

Soovitan kindlasti Roaccutane ravi alustada, kuna selle raviga võite tõenäoliselt saavutada ka võimalikult pika haigusvaba perioodi peale ravi lõpetamist (keskmiselt 2a. , kuid mõnikord ei pruugigi haigus korduda). Oluline on, et teete piisava pikkuse ja annusega kuuri (120 mg/kg kehakaalu kohta).

Elo Kuum
dermatoloog