Avalehele
 

Kompaktpuuder või kivipuuder aknele kalduvale nahale

Küsimus:

Tere,
Olen ravinud paar kuud kergekujulist aknet. Tahaksin kasutada puudrit, aga ei tea millist valida. Mis on naha seisukohalt parem kas kivipuuder või kompaktpuuder.

Ette tänades,
Riin

Vastus:

Üldiselt soovitatakse kasutada rohkem lahtist puudrit, mida saab raputada (loose powder), kuna see imab paremini rasu kui pressitud puuder. Isegi kui pressitud puuder on õlivaba, siis vahataolised ained, mis hoiavad toodet pressitud kujus, võivad jätta nahale libeda tunde.
Puuder kantakse õlivaba aluskreemi peale püsivama kosmeetilise tulemuse saamiseks.

Puuderkreemidest on aknele kalduvale nahale sobivaimad õlivabad, matid või poolmatid tooted. Nad küll ei kata nii hästi kui õlisemad kreemid ning kalduvad kogunema vistrike ümber.

Õlivabad aluskreemid ei sisalda loomseid, taimseid või mineraalseid õlisid. Nad sisaldavad teisi õliaineid, nagu silikoonid dimetikoon või tsüklometikoon. Nahale kandmise järgselt jätavad nad meeldiva kuiva tunde. Silikoon on äärmiselt populaarne aluskreemide komponent, kuna ta on mitte-komedogeenne, mitte-aknegeenne ja hüpoallergiline. Tavaliselt on need tooted vedeliku kujul ja pakendatud pudelisse.

Elo Kuum
dermatoloog