Avalehele
 

Ohatis???

Küsimus:

Mul oli huulte peal neli ohatist, need sain ma päikeselt...sain neist lahti..
Aga nyyd on tulnud mulle terve suu ümbere mingid pisikesed villid ja neid ma eriti nagu ära ei saa....äkki oskate mind aidata ja soovitada mõnda rohtu või midagi sellist, mis neid ära võtab???
Oleksin ülimalt tänulik....

Sirli

Vastus:

Tere!

Löövet nägemata on raske midagi kindlat diagnoosida... Kui see villiline lööve ümber suu järgnes ohatisele, siis võib olla tegemist ohatise tüsistumisele mikroobse põletikuga. Sellised villid lõhkevad ja kuivavad koorikuteks. Raviks antibakteriaalsed kreemid, mis paraku on retsepti alusel väljastatavad.
Kui nende löövete vahele jäi aeg, kus kõik oli korras, võiks kahtustada, et saite ärritus- või allergilise nahapõletiku mõnest kosmeetikumist. On võimalik ka huulte limpsimisest saada huule- ja huuleümbruse nahapõletik (lip licking dermatitis). Ravimid samuti retsepti alusel. Kodustest vahenditest võib proovida jahedat mähist mõne taimeteega, bepanteen kreemi, võivad aidata.
Võimalik on ka perioraalne dermatiit, siis jääb lööbe ja huule vahele ca. 1cm tervet nahka, see lööve pole küll rangelt villiline, on punetavate sõlmekeste ja villikestena ümber suu. See nahaprobleem on noortel naistel väga sageli. Ka siin aitavad retseptiravimid. Profülaktilises mõttes tuleks hoiduda liiga rasvastest kreemidest ja hõõrumisest. See probleem võib halveneda nt. pärast suudlemist.
Mõni diagnoosivariant veel võimalik, seepärast
soovitan minna ikkagi nahaarsti juurde!

Ilusat suve
Maie Jürisson