Avalehele
 

Punased laigud jalal sünnist saadik

Küsimus:

Tere
Mul on ühel jalal palju punaseid suuri laike juba sünnist saadik. Need ei ole üldse valusad, ega ka nahapinnast kõrgemad. Kunagi ütles mulle lastearst, et see on sünnimärk, ühegi nahaarsti juures ei ole siiski konsultatsioonil käinud. Ainuke häda ongi tegelikult pigem psühholoogiline. Olen praegu 25. aastane ja sooviksin sellest ikka tõsiselt vabaneda. Tean, et tavalisi sünnimärke on võimalik eemaldada, aga kuidas on lood sellise erijuhtumiga, nagu minul? Äkki aitab laserravi? Ja kas võib ka olla tegu millegi tõsisemaga, nt. kasvajaga?

Ette tänades,
Õ.

Vastus:

Tere!
Punetavad või purpursed laigud, mis on juba varasest lapsepõlvest või koguni sünnist on kas kapillaaride ja veresoonte väärarengulised moodustised (arteriovenoossed anomaaliad) või sünnimärgid (hemangioomid).
Osa hemangioome taandareneb juba lapsepõlves, need mis täiskasvanu ikka jõudes säiluvad, ise enam ei taandu. Väärarengulised moodustised jäävad elu lõpuni.
Mõlemale võib aidata laserravi.
Laserravi võimalused (esmalt konsultatsioon)on sellised:
CleanLine, dr S.Eving, kirurg
VitaClinica,
Tartu Ülikooli Nahakliinik

Ravi koosneb mitmetest seanssidest.

Võimalik on ka muud tüüpi kaasasündinud nahamoodustised või -haigused. Täpsem vaatlus või vajadusel ka koeproov aitab panna täpsema diagnoosi ja seejärel anda adekvaatse ravi soovitused.

Tervitades
Maie Jürisson