Avalehele
 

Armide ravi?

Küsimus:

Tere!
Mu kehal on teatud kohad kus on peale täpide (ei tea põhjust millest tekkisid)järele jäänud armid (kõhu peal, kaelal ja käsivartel). Kasutan armikreemi kui tulemusteni veel kaua aega oodata. Kas oleks võimalik mingite protseduuride abil armid kaotada. Nii ebamugav on ei saa kanda lühikeste varrukatega pluusi. Palun nõu. Siret

Vastus:

Tere

Tõenäoliselt ei ole need tõelised armid, vaid jääklaigud, mis tekivad peale põletikukollete lahenemist. Need laigud muutuvad ise aja jooksul heledamaks ja lõpuks kaovad, kuigi see võib võtta kaua aega (isegi kuni aasta ja rohkem).

Kui laigud on pruunikad, siis soovitan kasutada hüdrokinoonkreemi , mis on tugevaima pigmendivastase toimega. Tehke ravi vähemalt 5-6 kuud, kreemi kasutage 2x/p.
Efekt on tugevam, kui lisate juurde tretinoiinkreemi (Retin-A), mis on retseptiravim.
Vältige päikest laikudele - kandke sinna kaitsekreemi vähemalt faktoriga 30 iga 3 tunni tagant, kui viibite õues. Võimalik, et tulemusi kiirendab ka keemiline koorimine , kuid seda saab otsustada pealevaatamise järgselt.

Kui laigud on nahast kõrgemad, võib olla tegemist hüpertroofiliste armidega. Neile võiks kasutada paikseid käsimüügis saadaolevaid armivahendeid või ka silikoonplaastrit. Vajadusel tehakse krüoteraapiat e. külmutamist vedela lämmastikuga.

Soovitan arme nahaarstile näidata. Seejärel saab otsustada, kas ja millist ravi vajate.