Avalehele
 

Psoriaas küüntel ja geelküüned

Küsimus:

Minul on psoriaas küüntel.Käisin kuid käsi häbenedes ringi,aga kaks kuud tagasi lasin panna küünetehnikul endale geelküüned.Olen väga rahul ja väga ilusad küüned on nüüd.Geeli alt on näha,et mingei erilisi muutusi toimunud ei ole.Ikka mõned üksikud valged laigud küüneplaadi all.Mitte igal küünel.Panen ka rohtu küüne alla igal õhtul.Oma nahaarstile ei julge ma öelda,et geelküüned panin sest ma arvan,et ta ütleks,et parem oleks need ära võtta.Kas Teie oskate mulle selle kohta midagi öelda,et kas käitun oma küüntega halvasti või võiksin vähemalt suve ilma küüsi häbenemata ringi käia?

Vastus:

Tere

Kshjustatud küünte varjamine on teie jaoks kindlasti väga oluline. Üldiselt geelküüned psoriaatilisi oma küüsi ei kahjusta. Veidi traumaatilisem on see hetk, kui kunstküüned eemaldatakse ja oma küüsi lõigatakse.
Kuna on teada, et psoriaas on siiski väga seotud stressi ja psüühilise seisundiga, siis ilmselt teie puhul võimalik kasu ületab võimaliku kahju. Ühtlasi soovitan küünte protseduuride vahed võimalikult pikaks jätta, et vähem ja harvem küüsi ärritada.

Elo Kuum
dermatoloog