Avalehele
 

Lõhenev käenahk

Küsimus:

Tere,
Mõni kuu tagasi hakkasid mul käele ilmuma väikesed täpid, mis läksid vaikselt üle punetuseks ning seejärel hakkasid lõhenema. Algul arvasin, et tegu on lihtsalt infektsiooniga, kuna olin mõni päev enne seda kätt korralikult kriimustanud. Panin peale kreemi ja hoidsin puhtana lootes, et asi mööda läheb, kuid see ei aidanud. Nakkus levis ja läksin apteeki. Sealt anti mulle sügeluse vastu(,mida ma siis veel eriti ei tundnudki) menovasiini ja lõhknemide vastu bepantheni, mis minu arvates oli kahtlane kuna instruktsioone lugedes tundus, et tegu on lihtsa salviga. Igatahes kasutasin ma seda esialgu lihtsalt korralikult peale kandes, kuid nähes et see ei toimi panin ma käe ka veel sidemesse. See paistis alguses aitavat, kuid lühikese aja pärast hakkas see uuesti edasi kanduma. Nüüd on mul kolm sõrme juba lõhenemas ja asi ei paista üldse parem. Lisaks on nüüd see kandunud ka käe seljale. Mõni ala siin-seal tundub paranenud olevat, kuid sinna tekib peale omamoodi kilejas nahk. Läheksin hea meelega arsti juurde kuid 2 järgmisel nädalat on see täiesti võimatu. Soovitusi?

Aitäh

Vastus:

Tere!
Esimene soovitus oleks siiski kiiremini nahaarsti juures ära käia, kuna käsimüügivahendid siin ei aita. Haiguspildi nägemise ja taustaandmete alusel saaks määrata ravi, ilmselt paikse põletikuvastase hormoonkreemiga ja võibolla lisaks mikroobivastase antibiootikumidega, sest lõhed infitseeruvad kergesti.
Seniks aga soovitaksin näiteks Avene Cicalfate antibakteriaalset kreemi.
Kui nahk on ka väga kuiv, võib pehmendada juba olemasoleva Bepanteensalviga, või Avene Cold cream kätekreemiga pärast iga kontakti veega.
Pehmendavaid vahendeid on palju, neid peaksite pärast iga pesu kasutama vähemalt kuu aega.
Soovitan tutvuda järgmiste linkidega:
Orion, perusvoidet, voidevinkkit.
aita.http://eczema.dermis.net/content/index_eng.html

Tervenemist soovides
Maie Jürisson