Avalehele
 

Naha kuivus kätel ja jalgadel + jalataldadel.

Küsimus:

Tere!
Mind vaevab juba pikemat aega (loe aastaid) naha kuivus kätel ja jalgadel. Avastasin selle siis, kui mulle hakkasid tekkima juba põletikulised kolded erinevatesse kohtadesse. Tolleaegne nahaarst ravis selle välja kuid seniajani on jäänud naha kuivus. Ma ei saa magada kui ma ei ole määrinud oma nahka mitte millegagi. Alguses ei olnud see nii hull kuid nüüd on see järjest hullemaks läinud. Ükski kreem ei sobinud, osad tegid järjest hullemaks asja. Lõpuks jäin pidama Johnson's beebiõli juurde, mida ma kannan nahale igal õhtul enne magamaminekut. Kui ma seda ei kanna peale, siis mu nahk sügeleb ja ma ei suuda magama jääda. Mõnikord tuleb isegi kaks korda ka peale kanda. Samamoodi on jalataldadega, nad on väga tundlikud ja öösel sügelevad. Ka jalgadele panen jalakreemi, et nad ei sügeleks.

Ma tean, et osaliselt on see seotud ka sellega, et olen allergiline teatud asjadele, nagu näiteks tolmule, õietolmule ja loomakarvadele. Samas, mis mu naha halvemaks tegi oli lapsepõlveagne ujumistrenn (10 aastat - 4-5 korda nädalas).

Nüüd jõuangi oma küsimuse juurde. Kas ma peaksin jätkama beebiõli kasutamist, mis ei paista üldjoontes mind aitavat. Niipalju ta aitab, et rahustab nahka korraks. Kas on mingisuguseid võimalusi või ravisid, et natukenegi kuiva nahka taastada?

Vastus:

Tere

Kuivust peate muidugi leevendama kreemide või õlidega, kuid samas soovitan siiski pöörduda ka dermatoloogi poole, et selgitada välja nahasügelemise põhjus. Selleks võib olla allergia, kuid ka näit. mõned sisemised haigused, nagu näit. suhkruhaigus, sapiprobleemid jt. Allergia väljaselgitamiseks on olemas vastavad testid, kuigi kahjuks ei pruugi allergia põhjus alati välja tulla.

Sügelemist aitavad ajutiselt leevendada ka käsimüügiravimid - antihistamiinikumid

Parimat
Marge Tampere
dermatoloog