Avalehele
 

Nahahaigus kätel

Küsimus:

Tere.

Mul on juba 5ndast klassist saati ( hetkel olen 20) olnud probleemne nahk. Eriti hull on asi kätel, nimelt tekivad mul iga mõne aja tagant kätele pisikesed villid, neid on hästi paksult kogu nahaalune täis, mingi aja tagant hakkavad nad katki minema ja eritavad vett. Kui villid lõhkevad hakkab nahk meeletult kuivama, tekivad lõhendid ja praod nii, et ma ei saa isegi sõrmi kohati liigutada, nii valus on, kohe kui natuke sõrme liigutan tekivad uued praod. Siis haigus taandub iseenesest, nädal aega jääb vahet ja kogu asi hakkab jälle otsast peale. Ahjaa....iga öö ärkan vähemalt korra üles selle peale, et käed sügelevad nii hullusti, et magada ei saa. Sügelus on täitsa metsik.

Haigus taandus mul gümnaasiumi ajal täielikult, kõik oli täitsa korras, paar aastat polnud ühtegi tundemärki. Nüüd pool aastat tagasi tekkis jälle...olen läbi käinud nii palju nahaarste ja keegi ei tea, mis mul viga on...samuti olen ka allergoloogil käinud ja allergiat ka ei tuvastatud...

Teie vastust ootama jäädes,

Maarja, 20

Vastus:

Tere

Kirjelduse järgi on tegemist düshidrootilise ekseemiga, mis on periooditi ägenev haigus. Täpset põhjust ei teata, kuid kahtlustatakse seost kontaktallergiaga. Seetõttu soovitatakse ära teha epikutaantestid võimaliku allergeeni väljaselgitamiseks.
Raviks on peaaegu alati vajalik hormoonkreem, mida väljastab arst retsepti alusel. Oluline, et ravi oleks piisava pikkusega ja et seda ei lõpetataks ära päevapealt, vaid vähendatakse kreemi kasutamist aeglaselt mitme nädala vältel. Lisaks on oluline kaitsvate baaskreemide kasutamine ja kodukeemia vältimine kummi - või kilekinnaste abil. Täpsemalt konsulteerib teid dermatoloog.

Parimat
Elo Kuum