Avalehele
 

Sügelemine

Küsimus:

Tere! Minul on selline küsimus:nimelt ligi kuu aega tagasi hakkasin ma üle keha sügelema (selg ,käed ja jalad). Alguses tulid jalgadele ja kintsudele tillukesed täpid(juskui oleks "kananahk") ,määrisin jalgu niisutava kreemiga ,aga paremaks suurt ei läinud.Sii otsustasin minna nahaarsti juurde ,kes töötab Mäekalda polikliinikus. Sealt vastati ,et mul on lihtsalt kuiv nahk ja see olevat meie vee ja pesemisvahendite süü. Kirjutas ,et määriksin mingi hormoonsalviga, Määrisin ,aga sügelemine ei kadunud ära ,ainult täpid on nüüd laiguti ja neid on vähemaks jäänud. Kui käega üle keha tõmban ,siis tulevad need täpid esile nagu oleks külm ja minul oleks "kanahahk". Andke nõu ,kas oleks vaja minna uuesti nahaarsti vastuvõtule või saab abi ka apteegis käsimüügis olevatest kreemidest? Ostsin ühe käsimüügi kreemi ,mis on päris rasvane ja ega selle kasutamine pole just halvasti mõjunud. Täpid täppideks ,aga sügelemisest tahaks lahti saada.
Suur tänu .Allergiat ei tea endal küll olevat.

Vastus:

Tere

Kui ka mõni teie tuttav või lähedane sügeleb, võiks mõelda ka sügeliste peale. Need annavad sügelemist eriti tugevasti õhtul ja öösel. Raviks kasutatakse Nix kreemi

Tegemist võib olla ka teatud tüüpi nõgestõve või allergilise/ärritava nahapõletikuga.

Õige diagnoosi panemiseks peate pöörduma nahaarsti poole. Sügelemist aitavad leevendada käsimüügis olevad antihistamiinsed ravimid (Claritine, Zyrtec jt.).

Elo Kuum
dermatoloog