Avalehele
 

Punane neevus ja varbal molluskid?

Küsimus:

Tere!
Mure siis selline, et internetist ma ei leia sobivat vastet, aga arvan et tegu on minu puhul siiski mingi neevusega..Sünnist saati on mu parempoolsel jalal(põlvest ülal pool) suur punane laik. Ema on visanud nalja et isa olevat kunagi kui ma kõhus olin käega laksu pannud vastu ema jalga ja et see jälg kandunud mulle edasi..Vaevalt see tõsi on aga see laik mind igal juhul häirib, ei saa ujumas normaalsete pükstega käia, sest kui keha temperatuur jahtub(ujumisel vees) siis läheb laik kohe eriti lillakaks. Laik oleks justkui naha all, imelik on veel see et kui ma nahka pingutan täpsemalt öelda venitan siis nagu tolleks hetkeks kaob laik aga tuleb otseloomulikult tagasi kui ma enam ei venita. Arvan et tegu veresoonkonnahäirega sel juhul. Ja tahaksin teada kas mingi raviga (nt laserraviga)on võimalik seda eemaldada??? Olen veel noor ja kena ning ei taha et selline asi natuke häbenema sünnib kasvõi voodisse minnes(alati naised küsivad mis see sul jalal on..)
Ja teine mure on ka...ühe jala varbal on tekkinud paari aastaga mingid molluskid...siis kui jalg ei higista tekiks justkui nahk sinna peale, aga kui jalg on higistada saanud (nt tööl olles) siis on need punnid punakad ja paistavad jällegi hästi välja:( Punne on 3tükki, umbes nööpnõela pea suurused. Et mis need võiks olla?

Ette tänades,
Martti.

Vastus:

Tere

Tõenäoliselt on jalal tegemist mingi kaasasündinud veresoonte anomaaliaga. Raske öelda, kui pilti ei ole. Vaadake ja võrrelge fotodega siin või siin või siin

Veresoonte anomaaliate raviks kasutatkse eelistatult pulseeritud värvilaserit, mida Eestis ei ole. Soovitan konsulteerida Dr. Konnoga, kes ravib veresoonte probleeme Plasmalite aparaadiga.

Varbal on töenäoliselt soolatüükad, mis tuleb ära külmutada.

Parimat
Elo Kuum
dermatoloog