Avalehele
 

Lõhenenud kannad

Küsimus:

Mulle teevad muret lõhed kandadel. Aeg-ajalt need paranevad ära, kuid mõne aja pärast tekivad uuesti. Kas on mingeid kreeme, mis olukorda leevendaks?

Vastus:

Tere

Parim ravi lõhenenud kandadele on vältida nende tekimist. Seda võib saavutada, kui hoida nahk hästi niisutatud, kasutades esimeste lõhenemise ilmingute tekkel regulaarselt rasvasemat niisutavat kreemi 2-3 korda päevas. Enne seda võiks kannapiirkonda õrnalt pimsskiviga hõõruda, et eemaldadada paksu nahka.

Kui olukord ei parane nädala jooksul, võiks külastada dermatoloogi , et eelkõige välistada jala seeninfektsioon või siis vajadusel kirjutada tugevamad ravimid.

On olemas spetsiaalseid kreeme lõhenenud kandadele, mis sisaldavad kas tugevama toimega niisutajat uureat (näit. Helosan jalakreem ja
Eucerin 10% karbamiidi-sisaldusega jalakreem ), kooriva toimega salitsüülhapet ( Kerasal salv ) ja AHA-happeid või antiseptilisi aineid (näit. Helosan Original ).

Puhastele, infektsioonivabadele lõhedele sobib hästi niiskust hoidev hüdrokolloidplaaster (näit. Granuflex apteekidest), mille alla võib panna ka ravikreemi.

Parimat
Marge Tampere
dermatoloog