Avalehele
 

Ripsmete püsipikendamine

Küünte ja juuste pikendamine ei tule tänapäeva kosmeetikatööstuse kiire arengu juures enam kellelegi üllatusena. Paljud naised ei kujuta oma elu enam ettegi ilma pilkupüüdvate küünemaalingute või poolde selga ulatuvate juusteta. Uute muutustega harjutakse kiiresti ja aja leidmine hoolduste jaoks muutub peagi osaks elustiilist.

Ripsmepikendused

Ripsmete püsipikendamine on uus trendikas protseduur, mis on muutunud kõikidele naistele kättesaadavamaks ja taskukohasemaks. Kuulsate näitlejataride ja lauljataride seas on ripsmete pikendamise protseduur juba viimastel aastatel populaarne olnud. Poleemikat on tekitanud Jennifer Lopezi mingi karvadest tehtud pikendused ja ka Madonna 10 000 dollarit maksma läinud teemanditega ripsmeloor.

Ripsmete lopsakamaks muutmiseks on läbi aegade kasutatud kunstripsmeid, mis liimitakse tervenisti ülemise silmalau külge. Tagasihoidlikuma tulemuse annavad üksikud ripsmetutid, mis kleebitakse efekti andmiseks nt silmanurkadesse. Kuid selliseid kunstripsmeid kasutades jääb alati oht, et nad võivad just kõige olulisemal hetkel silma nurgast lahti lüüa või hoopsiki ära kukkuda.
Nüüdseks on salongidel välja pakkuda uus tehnoloogia ja uued võimalused.

Mis on ripsmete püsipikendamine?

Ripsmete püsipikendamist viiakse läbi ilusalongides vastava koolituse läbinud spetsialistide poolt. Ükshaaval kinnitatakse sünteetiline ripsmekarv inimese enda ripsmekarvaga. Selleks kasutatakse molekulaarliimi, mis on läbinud põhjaliku dermatoloogilise kontrolli ja õige pealekandmistehnika juures ei ärrita silmi ega riku naturaalseid ripsmeid. Kahe ripsmekarva ühenduskoht jääb ripsmejuure lähedale, mitte silmalau peale, mis tagab ühenduskoha vastupidavuse ja naturaalsete ripsmete loomuliku arengutsükli.

Vaata fotosid

Protseduur ei tekita valu ega ebamugavust. Ühele kliendile kulub vastavalt soovile 30-100 ripsmekest. Paigaldamine kestab 1-2 tundi, mille vältel klient oma silmi kinni hoiab. Sõltuvalt salongist on ripsmete püsipikendamise protseduuri hind 900-1300 krooni.

Koos loomulike ripsmete vahetumisega langevad välja ka üksikud pikendatud ripsmekarvad. Päeva jooksul langeb normaalselt välja 3-5 ripsmekarva, mida me tavaliselt tähelegi ei pane. Samuti langevad välja ka kunstripsmekarvad, sest nad on kinnitatud naturaalse ripsmekarva külge. Seetõttu on soovitav kahe nädala möödudes teha esimene järelhooldus, mille käigus lisatakse vajalikud kunstripsmekesed. Protseduur kestab 30min-1 tund ja maksab sõltuvalt salongist 150-300 krooni.

Ripsmete püsipikendamise eelised:

Muudab ripsmed pikemaks ja tihedamaks
Annab loomuliku tulemuse: ripsmepikendusi on erineva suuruse ja värviga (must, pruun, lilla, sinine)
Muudab loomulikult sirged ripsmed kaarjamaks
Lisaks ei ole vaja kasutada ripsmetušši ega koolutajat
Võib käia saunas, ujumas, duši all (välja arvatud kohe peale paigaldamist)
Sobib nii igapäevaselt kui pidulike ürituste jaoks (pulmad, vastuvõtud jt)
Sobib naistele, kellele ei meeldi meikimisele kaua aega kulutada

Meelespea enne ripsmete pikendamist:

Kui Teie loomulikud ripsmed on heledad, on soovitav mõni päev enne ripsmete pikendamist naturaalsed ripsmed keemiliselt mustaks värvida.
Veenduge, et spetsialist kelle poole Te pöördute, omab vastavat väljaõpet ja diplomit. Ripsmete püsipikendamine kahjustab naturaalseid ripsmeid juhul, kui nad on halvasti paigaldatud. Kui pikendused on naturaalsete ripsmete külge kimputena pandud, tulevad nad ka kimpudena ära.
Ripsmepikendused vajavad väga õrna kohtlemist ja regulaarset järelhooldust iga 3-4 nädala möödudes.
Loomulik juuste ja ripsmete vaheldumise kiirus on inimeseti väga individuaalne. Lisaks sellele mõjutab järelhoolduse sagedust ka inimese elustiil ja tavapärased hooldusharjumused.

Ripsmepikenduste kodune hooldus:

24 tundi peale pikenduste paigaldamist tuleb vältida vee sattumist silma ja ripsmetele. Kaks päeva ei tohi minna sauna ja hoiduma peab kuuma duši tekitatud auru sattumisest ripsmetele
Silmade puhastamiseks ei sobi õli baasil valmistatud meigieemaldajaid ja losjoonid. Samuti ei tohi silmi ega ripsmeid hõõruda. Soovitav on vati ja vatitikkude asemel silmade puhastamiseks kasutada puhast lauvärviaplikaatorit (käsnja otsaga).
Mida õrnemalt ja hoolikamalt püsipikendusi koheldakse, seda ilusam ja kauakestvam on tulemus.
Ripsmetušši ja koolutajat ei soovitata ja ei ole vajadustki kasutada, sest ripsmepikendused näevadki välja nagu tuššitatud ja koolutatud ripsmed.
Ilma järelhoolduseta püsivad pikendused 4-8 nädalat. Kui regulaarselt iga 3 nädala tagant käia järelhoolduses, püsivad pikendused täpselt nii kaua, kui on soovi.
Pikendusi ei ole soovitav ise eemaldada, sest nii võib kahjustada loomulikke ripsmeid. Soovi korral eemaldab pikendused spetsialist.

Tiina Vihmar
Tiina Vihmar
kosmeetik
High Care'i stuudio

Vaata teisi iluteemasid:

Akne ravi Elos -tehnoloogiaga
Eeterlikud õlid
Hammaste valgendamine
Hoolitsetud jalad
Jumestuskreemi valik
Juuksehoolduse põhitõed
Juuksepikendused
Kaelanaha hooldus
Karvade eemaldamine Plasmalite abil
Kaunid kulmud
Kehahooldused
Kevadine kuldne jume
Kuidas valida päikseprille
Kunstküüned
Kätehooldus
Küünte hooldus
LPG endermoloogiline massaaž
Meeste näohooldus
Näohooldus ultraheliga
Näohoolduse põhitõed, 1. osa
Näohoolduse põhitõed, 2. osa
Püsimeik
Silmade jumestamise põhitõed
Suvine juuksehooldus
Tänapäevane saunade perekond
Vahaga karvavabaks