Avalehele
 

Kaelanaha hooldus

Kaela hooldus

Näo eest hoolitsemise käigus kipub kael tihti ununema, kuid ometi võib just kaela ja käte olukord esimesena naise vanuse reeta. Kindlaks on tehtud tõsiasi, et kael vananeb kiiremini ja ka nähtavamalt kui näonahk. Lohutuseks võib öelda, et kui hakata kaelanaha eest hoolitsema samal viisil nagu näo eest, on tulemusi kiirelt märgata.

Kaelanahk sarnaneb silmaümbrusnahale, sest on võrreldes näonahaga imeõhuke - kõigest 0,2 mm. Samuti leidub kaelanahas vähem rasunäärmeid ning naha pinnal asuv kaitsev hüdrolipiidkiht on õhem. Sellest tingituna suudab kaelanahk niiskust hoida ja end keskkonna eest kaitsta oluliselt vähem kui näonahk. Tagajärjeks on selgesti nähtavad pindmised kortsud ja naha elastsuse vähenemine.

Kaela peamised kosmeetilised probleemid:

Kuiv nahk
Naha lõtvumine
Pindmised ja sügavamad kortsud
Topeltlõug
Ebapuhtused (ka akne)

Igapäevane hooldus

Igapäevane puhastamine, toniseerimine ja kreemitamine peaks hõlmama lisaks näole ka kaela ja dekolteepiirkonda. Meeles peab pidama, et hoolitsust vajab kogu kael, ka see pool, mis jääb juuste alla.
Puhastamiseks sobivad hästi näopiimad, -vahud või -geelid. Kindlasti peab puhastuse järgselt nahka toniseerima alkoholivaba näoveega, et eemaldada puhastustoote jäägid ning tasakaalustada naha pH. Kõige lõpuks on oluline nahale kanda niisutav ja keskkonna eest kaitsev kreem (soovitavalt päikesekaitsefiltriga ).
Kui kaelal ei esine ebapuhtusi, tuleb hoiduda rasusele nahale mõeldud alkoholi või tugevamaid happeid sisaldavatest toodetest, sest need kuivatavad liigselt kaela niigi kuiva ja õrna nahka. Rasuse nahatüübiga inimestel on soovitav muretseda kaelale eraldi niisutav puhastustoode, näovesi ja kreem. See kulutus tasub end tulevikku silmas pidades kindlasti ära.
Kui kaelal esineb ebapuhtusi, sobivad kasutamiseks ebapuhtale ja probleemsele nahale mõeldud tooted ning vajadusel ka nahaarsti retseptikreemid.

Ekstra hooldus

Koorimine

Et parandada kreemide imendumist ning kiirendada naha loomulikku uuenemisprotsessi, on soovitav kaela- ja dekolteepiirkonna nahka iga 10 päeva tagant koorida. Kindlasti ei tohi kasutada kehakoorijaid ega tugevaid massaziharju, sest kaelanahk on selliseks töötluseks liiga õrn. Sobiva toote leiab näole mõeldud koorijatest, tingimusel, et need ei sisaldaks väga suuri koorivaid terakesi.

Maskid

Korra või kaks nädalas on soovitav nahka kosutada maskiga. Sõltuvalt aastaajast ja naha olukorrast võib valida kas niisutava (suvel, varasügisel), toitva (talvel), elustava (sügisel, kevadel), pinguldava, kortse tõrjuva, jumet parandava vm maski kasuks.
Hoiduda tuleks vaid savi baasil valmistatud sügavpuhastavatest maskidest, mis on tugevalt kuivatavad.

Spetsiaalsed kaelakreemid

Müügil on ka spetsiaalsed kaela ja dekoltee piirkonna geelid/kreemid, mis muudavad õige toote valiku lihtsamaks.

Intensiivne seerumikuur

Kui näopiirkonnale soovitakse teha intensiivsemat seerumi- või ampullikuuri, tuleb kindlasti müüjalt või kosmeetikult küsida, kas ja kuidas need tooted kaelale kasutamiseks sobivad. Rohkelt aktiivaineid sisaldavad tooted võivad olla õhukese kaelanaha jaoks liiga tugeva toimega. Kuid ehk saab neid intensiivtooteid segada sama firma kreemiga või kasutada harvemini kui näol.

Kaela suurimad vaenlased

Liigne päikesekiirgus ja solaarium. Kasutage kvaliteetset päikesekaitsekreemi, päikesekaitsefiltriga päevakreemi ja päevitage vastutustundlikult.
Parfüümide kasutamine päevitamise ajal põhjustab pigmendilaike
Suitsetamine ja alkoholiga liialdamine põhjustavad naha enneaegset vananemist.
Niklit sisaldavad ehted ja sünteetilised kangad põhjustavad allergiaid.
Tugev tuul, keskkonna saastatus, temperatuuride kõikumine, külm. Valige efektiivne päevakreem, mis niisutab, toidab ja kaitseb nahka.
Rühivead, halb tööasend, lamades lugemine, liiga kõrge padi, mille tagajärjeks võivad olla kortsud ja topeltlõug. Jälgige oma kehahoiakut ning tööasendit.
Kiired kõhnumiskuurid põhjustavad naha enneaegset lõtvumist ja elastsuse vähenemist.
Tugevatoimelised koorimisvahendid (nt AHA-happeid sisaldavad tooted) ja seerumid võivad olla liiga intensiivsed õrna kaelanaha jaoks. Kindlasti tasub konkreetse toote kohta küsida täpsemaid juhiseid müüjalt või kosmeetikult.

Hooldusnipidid

Vältida tasub seepide ja tugevatoimeliste dušigeelide kasutamist, sest need rikuvad nahale omase happetasakaalu ja ei lase hoolduskreemidel toimida.
Enne kuuma sauna minekut on soovitav nägu, kael ja dekoltee katta niisutava ning kaitsva kreemiga.
Kreemi peale kandes võib teha õrnalt näpistavaid ja patsutavaid liigutusi, mis on ühtlasi massaazi eest.
Alates 30. eluaastast algab naha elastsuse vähenemine. See on sobiv aeg alustamaks regulaarseid (korra kuus) hooldusprotseduure ilusalongis, kuhu peaks kindlasti kuuluma näo, kaela ja dekoltee piirkonna massaaž ning nahatüübile ja naha hetkeseisundile vastav mask. Lisainformatsiooni tasub küsida ka erinevate aparaadihoolduste ja efektmaskide kohta.
Kaelal ja/või dekolteel asuvate pigmendilaikude pleegitamiseks on salongides ja apteekides suur valik tooteid . Salongides pakutakse lisaks valgendavaid hooldusi. Tähelepanu tuleb pöörata aastaringsele päikesekaitsele.
Topeltlõua probleemi aitab regulaarsel kasutamisel (korra päevas) vähendada ja ennetada järgnev harjutus: võtke pliiats suhu ning kirjutage sellega õhus läbi kogu tähestik. Hästi mõjub ka lõuaaluse õrn kloppimine.

Topeltlõua optiliseks vähendamiseks tuleb kasutada kaht eri tooni jumestuskreemi: topeltlõua piirkond teha nahast tooni või kaks tumedamaks ja ülejäänud nägu ning kael nahavärvi või tooni heledamaks. Oluline on hoolikas hajutamine, et tulemus jääks loomulik.

Probleemid, millega pöörduda arsti konsultatsioonile:

Ebakorrapärase kujuga või nahast kõrgemad pigmendilaigud ning sünnimärgid
Healoomulised nahakasvajad, viiruslikud näsad jm esteetilised probleemid
Ulatuslikud lööbed või ägedad allergilised reaktsioonid nahal

Probleemid, mida on võimalik lasta kirurgiliselt korrigeerida:

Topeltlõug
Lõtvunud nahk
Sügavad kortsud

Tiina Vihmar
Tiina Vihmar
kosmeetik
High Care'i stuudio

Vaata teisi iluteemasid:

Akne ravi Elos -tehnoloogiaga
Eeterlikud õlid
Hammaste valgendamine
Hoolitsetud jalad
Jumestuskreemi valik
Juuksehoolduse põhitõed
Juuksepikendused
Karvade eemaldamine Plasmalite abil
Kaunid kulmud
Kehahooldused
Kevadine kuldne jume
Kuidas valida päikseprille
Kunstküüned
Kätehooldus
Küünte hooldus
LPG endermoloogiline massaaž
Meeste näohooldus
Näohooldus ultraheliga
Näohoolduse põhitõed, 1. osa
Näohoolduse põhitõed, 2. osa
Püsimeik
Ripsmete püsipikendamine
Silmade jumestamise põhitõed
Suvine juuksehooldus
Tänapäevane saunade perekond
Vahaga karvavabaks

Teenused
 
Viimsi Fertilitas erakliinik, dermatoloog Elo Kuum`i kabinet
 
 
 
 
 
Tooted