Avalehele
 

LPG endermoloogiline massaaž

LPG endermoloogilise ravimassaaži loojaks on prantslasest arst ja insener Louis Paul Guitay. Kui algselt leidis meetod kasutamist eelkõige taastusravis, siis nüüd, 20 aastat hiljem on LPG tehnoloogia kasutust leidnud plastiliste kirurgide, dermatoloogide, füsioterapeutide, spordimeditsiini- ja tervishoiu spetsialistide poolt. Ja seda enam kui 80 riigis. LPG tehnoloogiat võib leida parimates spa´des ja tervisekeskustes ning seda kasutavad olümpiamedalistid ja professionaalsed spordivõistkonnad.

Kuidas endermoloogia töötab

Kliiniliselt põhineb endermoloogia toime pindmiste ja nahaaluste struktuuride mehaanilisel mõjutamisel. Elektrooniliselt kontrollitud rullikute kombineeritud tugevus, mis nahka ja nahaalust kude õrnalt tõstab, rullib ja lõõgastab ning manöövrid, mis tingivad koe pingsuse muutumise, parandavad raku ainevahetust ja vedelike liikumist. Erinevate arteriaalsete-, venoossete- ja lümfistruktuuride rütmiline vabastamine ja kokkusurumine tingib kiirema vereringe ja toitainete ringluse ning liigsete vedelike ja ohtlike metaboliitide väljutamise. Adipotsüüdid (rasvarakud) ja nende retseptorid muutuvad taas vahendajateks, mis juhivad aktiivselt lipolüüsi (rasva lõhustamist). Iga järjekordne hooldus stimuleerib fibroblaste, mille tulemuseks on uuendatud kollageeni ja elastiini tootmine. Nii vormitakse keha ja paraneb naha kvaliteet ja tekstuur.

Endermoloogiline massaaž:

lõõgastab lihaspingeid
rahustab ja normaliseerib vegetatiivset(sümpaatilist ja parasümpaatilist) närvisüsteemi, sealt kaudu mõjutab siseorganite tööd
elavdab vere- ja lümfiringet
aktiviseerib rakuainevahetust
kiirendab keha orgaanilisi puhastusprotsesse
kiirendab kudede uuenemist
tekitab sügavat heaolu tunnet
lisab eluenergiat

LPG massaažis võib välja tuua kolm suuremat jaotust:

Endermoloogia (esteetika ja üldine heaolu)
Endermoteraapia( teraapiline ravi)
Endermosport (sport ja treening)

LPG endermoloogia

Meetod, mis ühendab endas esteetilise,- ennetusliku- ja taastusravi elemendid. Endermoloogia aitab kaasa püüdlustele end paremini tunda ning säilitada tervist. Tipptehnoloogiline aparatuur annab võimaluse läheneda igale probleemidele väga individuaalselt. Reguleerides massaaži tugevust, kiirust ja sügavust, valides erinevate programmide vahel, saab endermoloog ravi väga täpselt kohandada. Olles maailma esimene patenteeritud tehnoloogia, mis ajutiselt, kuid efektiivselt tselluliiti vähendab, on see osa LPG ravivõimalustest Eestis kõige rohkem tuntud. Ameerika Ühendriikides on endermoloogia saanud ainsana FDA ( Toidu- ja Ravimiamet) loa olla turustatud tselluliiti raviva süsteemina.

Näidustused: tselluliit, rasvumine, ainevahetushäired, lümfi- ja vereringehäired, tursed, vananev, lõtvunud nahk, väsimus, stress, unehäired, armid, menopausiga seotud vaevused, sünnitusjärgne taastumine, kosmeetiliste operatsioonide eel- ja järelravi.

LPG massaazi teostatakse üldjuhul kogu kehale, lokaalse hooldusena teostatakse näo-, kaela- ja dekolteemassaaži, mis:

parandab naha elastsust ja jumet
vähendab turseid
silub kortsukesi ja aitab neid ennetada
on soovitatav enne ja pärast näo-operatsioonija armiravi.

Armide paranemisel võivad tekkida teatud esteetilist või funktsionaalset laadi komplikatsioonid:

rasva, või tselluliidi kogunemine armi ümbritsevasse piirkonda, mis võib vereringet ja lümfiringlust aeglustada
väikestele närvidele rõhumine, mis võib tingida suurt tundlikkust, tekitades armi piirkonda katsudes valu
väikeste närvide vigastused, mis võivad tingida tundlikkuse vähenemise või kadumise
sügav kammitsev arm, mis võib mõjutada liikumist, või isegi keha rühti.

Endermoloogia saab kaasa aidata komplikatsioonide kadumisele, taastades järk-järgult liikumisvõime ja funktsionaalsuse. Endermoloogia kombineerib õrna koe haaramise ja rullikute erinevad pöörlemised, garanteerides, et arm ja ümbritsevad koed saavad ainulaadse valuvaba ja mitte traumeeriva treeningu, mis aitab paranemisele kaasa.

LPG endermoteraapia

Spetsialiseerub lihaste, kõõluste, sidekoe, närvide ja neid ümbritsevate pehmete kudede vigastuste ravimisele. Spetsiaalselt loodud programmid töötavad eesmärgiga taastada keha sidekoe häireid ja vigastusi. Eriliste meetodite kasutamine taastab optimaalse tekstuuri, liikumise ja funktsiooni ning vabastab ummikus olevad närvid ja/või veresooned armkoe, fibroosi ja turse eemaldamise läbi.

Mõningad näidustused: psoriaas, fibromyalgia, sclerodermia, artriit, selja-, pea- ja liigesvalud

Endermosport

Endermosport, mis on suunatud toetama spordi ettevalmistus -ja taastusetappi. Hooldus viiakse otse lihaste ja neid ümbritsevate kudedeni, suurendades antud piirkonnas vereringet, vähendades efektiivselt piimhappe taset ja lihasjäikust. Hooldus muudab keha liikumise optimaalseks, stimuleerib passiivselt lihaseid ja varustab neid hädavajalike toitainetega. Hooldus aitab sportlastel kasutada nende potentsiaali efektiivsemalt.

Näidustused: treeningjärgne taastumine, traumatoloogiliste- ja spordivigastuste taastusravi

LPG endermoloogia Eestis

LPG massaaž on Eestis kasutusel olnud juba 13 aastat. Nagu öeldud, on enam tuntud just tselluliidiravile suunatud tegevus. Väga head tulemused ning teadmine, et hooldusi teostavad eranditult meedikud, on ka Eestis LPG massaažile suure poolehoiu toonud.

Helina Vende
endermoloog
Roosmarii Ilu- ja Tervisekeskus

Vaata teisi iluteemasid:

Akne ravi Elos -tehnoloogiaga
Eeterlikud õlid
Hammaste valgendamine
Hoolitsetud jalad
Jumestuskreemi valik
Juuksehoolduse põhitõed
Juuksepikendused
Kaelanaha hooldus
Karvade eemaldamine Plasmalite abil
Kaunid kulmud
Kehahooldused
Kevadine kuldne jume
Kuidas valida päikseprille
Kunstküüned
Kätehooldus
Küünte hooldus
Meeste näohooldus
Näohooldus ultraheliga
Näohoolduse põhitõed, 1. osa
Näohoolduse põhitõed, 2. osa
Püsimeik
Ripsmete püsipikendamine
Silmade jumestamise põhitõed
Suvine juuksehooldus
Tänapäevane saunade perekond
Vahaga karvavabaks

Teenused