Avalehele
 

Kaunid kulmud

Kulmud on näo raamiks. Selle lihtsa lausega võib kokku võtta kulmude tähtsuse näo ilmekamaks muutmisel.
Läbi ajaloo on mood kulmude kujundamises ja värvis julgelt kaasa rääkinud. Eelmise sajandi erinevatel aastakümnetel on iluideaaliks peetud täiesti vastandlikke kulmukujusid.
Sajandi alguse naturaalne kulmukaar asendus kahekümnendatel tumeda, kitsa ja pikalt silma välisnurgast alla joonistatud “kurba silma” rõhutava kulmuga.
50-60ndail rõhutati kaunilt modelleeritud ja naturaalset kulmukaart.
1980-ndad üllatasid paksude, tumedate ja väljakasvanud kulmude moodi tulekuga.
Tänapäeval on kõige soositum kaunilt korrigeeritud, juuksejuurtega sama tooni ja kujult näotüübiga sobiv kulmukaar.

Kulmud 50.-60.-tel aastatel
1950.-60.-ndate kulmutrend

Näotüübiga sobiv kulmukaar

Enne pintsettide kätte võtmist tasub hoolikalt peeglisse vaadata ja sobiv kulmukuju mõttes paika panna.

Ovaalse näotüübiga sobib veidi tõusev ja lõpu poole kitsamaks minev kulmukaar.

Ümmarguse näotüübiga sobivad kolmnurkse kujuga kulmud. Hoidu liiga paksudest ja pikkadest kulmudest, mis rõhutaksid näo ümarust.

Pikliku näotüübiga sobivad pikemad ja sirgemad kulmud.

Kolmnurkse näotüübiga sobivad hästi kitsamaks ja lühemaks kitkutud kaarjad kulmud.

Kandilise näotüübiga sobivad kulmud, mis algavad laiema sisenurgaga, tõusevad kaarjalt ja lõppevad kitsama sabaga.

Pirnikujulise näotüübiga sobivad pikad, sirged ja paksud kulmud.

Kulmule õige pikkuse leidmine

Ideaalis loetakse täiuslikuks kulme, mille algus on silma sisenurga juures ja lõpp veidi kaugemal kui silma välisnurk. Kulmukaare kõrgeim koht peaks olema silma iirise välisnurga juures. Kulmu pikkust saab täpselt välja mõõta, asetades pliiatsi vastu ninesõõret nii, et see ühildub silma sisenurgaga. Seal on kulmu alguspunkt. Lõpp-punkti leidmiseks tuleb pliiatsit horisontaalselt keerata silma välisnurga poole.

Kuidas mõõta kulmu pikkust

Silmadevahelise kauguse arvestamine

Kulmude pikkuse arvestamisel mängib olulist rolli silmadevaheline kaugus. Kui kahe silma vahele mahub mõtteliselt veel üks silm, sobib kulmude õige pikkuse leidmiseks eelnevalt kirjeldatud pliiatsiga mõõtmine.

Kui silmad asetsevad üksteisele lähemal ja kolmandale silmale jääb liiga vähe ruumi, sobib kulmude alguspunkt viia pool sentimeetrit kaugemale kui silma sisenurgast mõõdetud alguspunkt.

Kulmud väiksema silmavahega
Kulmud väiksema silmavahe korral

Kui aga silmad asetsevad üksteisest veidi kaugemal, nii et nende vahele jäävale kolmandale silmale jääb lahedalt ruumi ülegi, tuleks kulmu alguspunkt viia silma sisenurgast pool sentimeetrit sissepoole.

Kulmud suurema silmavahega
Kulmud suurema silmavahe korral

Iseseisvalt kulmude korrigeerimine

1. Enne kitkumist puhasta kulmud näoveega.
2. Kulmude harjamiseks võib kasutada spetsiaalset harjakest või vana ripsmetušši harja, mis on korralikult ära pestud.
3. Kui puuduvad eelnevad kogemused kulmude kitkumisel ja kulmud on suhteliselt paksud, võib heleda silmapliiatsiga ära varjutada kõik need karvad, mida on soov eemaldada. Nii on kergem leida sobiv kuju ja pikkus.
4. Kitkumise juures on oluline nahka korralikult pingutada. Selleks on kõige mugavam kasutada vaba käe kolmandat ja neljandat sõrme, tõmmates nahka üles ja veidi laiali. Selliselt toimides ei ole kitkumine nii valus.
5. Karvu tuleb tõmmata ühekaupa ja nende kasvamise suunas. Kulmu alguses asuvaid karvu otsmiku poole üles ja külgmisi viltuselt kõrva poole. Soovitav on kõigepealt korrigeerida kulmu alguspunkt. Seejärel alustada silma välisnurgast, korrigeerides silmale kõige lähedamal asetsevad karvad. Kui see tehtud, saab jälle silma välisnurgast sisenurga poole liikuda ja järjest kõrgema rea karvu eemaldada, kuni soovitud kulmukuju on saavutatud.
6. Kui mõned karvad on liiga pikad ja kaardus, võib kulmuharjakesega kõik karvad üles suunas kammida ja maniküürikääridega sobivaks lõigata.
7. Peale korrigeerimist tuleb nahk uuesti näoveega üle niisutada ja kanda kulmudele silmakreemi.

Kulmude värvimine

Kulmude värvimise juures on kõige kindlam kasutada sama tooni nagu on juuksejuured. Kuid see ei ole heleda juuksevärvi puhul reegel. Kui tundub, et tahaks midagi oma välimuses värskendada, võib näiteks tumedamat või särtsakat punaka-roosaka varjundiga kulmutooni proovida.

Kulmude värvimiseks on kolm varianti:

1. Meigivahendeid kasutades saab kõige loomulikuma tulemuse kulmuvärvi ja kulmupliiatsiga. Pliiatsiga saab anda kuju ja värviga vormi.
2. Keemilisi püsivärve kasutavad oma töös põhiliselt kosmeetikud, kuid suuremates poodides müüakse ka koduseid kulmuvärvikomplekte. Värvimine maksab salongis 20-50 krooni ja tulemus püsib peal keskeltläbi kaks nädalat.
3. Püsimeiki ehk kosmeetilist tatoveerimist teevad väljaõppinud spetsialistid ilusalongides. Püsimeik kestab umbes kolm aastat ja on väga suureks abiks inimestele, kellel kulmud on väga heledad või puuduvad üldse. Hinnad algavad 2500 kroonist.

Kulmude korrigeerimine ja värvimine kosmeetiku juures

Kui iseseisvalt kulmude korrigeerimine ja värvimine raskusi valmistab, võib pöörduda kosmeetiku poole, kes aitab valida sobiva kulmukuju ja tooni. Soovi korral on olenevalt salongist võimalik kulme depileerida ka kuuma vahaga.

Kavalad nipid

1. Kitku kulmusid peale sauna, vanni või duši all käimist, sest siis on poorid avanenud ja korrigeerimine vähem valusam.
2. Paar korda nädalas kulmusid korrigeerides on lihtsam säilitada sobivat kuju.
3. Kindlasti ära jäta enne tähtsat üritust kulmude korrigeerimist viimasele minutile, sest peale kitkumist ilmneb kerge punetus. Juhul, kui pole teist valikut, aseta kulmudele mõneks minutiks kummelitee kotikesed ja kanna kulmudele jahedat silmakreemi.
4. Kulmukarvade tugevdamiseks harja neid mõne nädala jooksul riitsinus- või oliivõliga.
5. Kulmude fikseerimiseks võib kasutada spetsiaalseid tooteid (nt toonitud kulmugeelid) või juuste viimistlemiseks mõeldud abivahendeid (nt geelid, zeleed).
6. Ajastuhõngulistele stiilipidudele jumestust tehes, annab sobiv kulmukaar meigile viimase lihvi.

Tiina Vihmar
Tiina Vihmar
kosmeetik
High Care'i stuudio

Vaata teisi iluteemasid:

Akne ravi Elos -tehnoloogiaga
Eeterlikud õlid
Hammaste valgendamine
Hoolitsetud jalad
Jumestuskreemi valik
Juuksehoolduse põhitõed
Juuksepikendused
Kaelanaha hooldus
Karvade eemaldamine Plasmalite abil
Kehahooldused
Kevadine kuldne jume
Kuidas valida päikseprille
Kunstküüned
Kätehooldus
Küünte hooldus
LPG endermoloogiline massaaž
Meeste näohooldus
Näohooldus ultraheliga
Näohoolduse põhitõed, 1. osa
Näohoolduse põhitõed, 2. osa
Püsimeik
Ripsmete püsipikendamine
Silmade jumestamise põhitõed
Suvine juuksehooldus
Tänapäevane saunade perekond
Vahaga karvavabaks

Teenused
 
 
NULL