Avalehele
 

Juuksepikendused

Muinasjuttu Rapuntslist, kes oma imekauneid ja pikki kiharaid köiena kasutas, teavad kõik. Ja Rapuntsel ei olnud ainus välja mõeldud munasjutukangelanna, kelle kadestamisväärsed juukseid meid juba väikese tüdrukuna juukseid kasvatama panid. Kuid tegelikus elus ei ole kõiki naisi õnnistatud kiire juuksekasvuga, mis võimaldaks iseseisvalt saavutada tihedaid ja pikki muinasjutukiharaid.

Juuksepikendused

Juuste pikendamise tehnoloogiat on maailmas edukalt kasutatud juba pikka aega. Turule tullakse jätkuvalt uute kinnitussüsteemide ja võimalustega, mis näitab juuste pikendamise trendi püsivat tõusu. Oma välimuse kiirelt muutmise võimalust kasutavad nii kiire eluga popstaarid kui tavalised naised, et tuua argipäeva ellu midagi põnevat.

Pikendamiseks kasutatavad materjalid

Juuste pikendamiseks kasutatavas materjalis eristatakse sünteetilisi ehk kunstjuukseid ja naturaalseid ehk Euroopa või Aasia päritolu loomulikke juukseid. Sünteetilised juuksed on hinnaklassilt odavamad, kuid nõuavad kandjalt rohkelt hooldamist ja võivad kergemini minna pusadesse. Naturaalsetest Aasia juustest tehtud pikendused on väga tihedad ja tugevad, sobides kandjale, kelle enda juuksed on sarnase struktuuriga. Kõige hinnatumaks materjaliks loetakse nn “virgin hair” ehk keemiliselt töötlemata Euroopa juukseid, mis jätavad kõige loomulikuma tulemuse.

Kinnitamismeetodid

Kunstjuuste kinnitamiseks kasutatakse mitmeid erinevaid meetodeid, nt:

Kinnitamine keratiiniga – salgud kinnitatakse ükshaaval oma juuksesalkude külge. Selleks kasutatakse spetsiaalset kuumutamisaparaati, mis sulatab kunstsalgu küljes oleva keratiini oma juustega kokku.
Kinnitamine ultraheliga – ultraheli lainest põhjustatud vibratsioon muudab kunstsalgu küljes oleva keratiini kristallseks ja ühendab selle ilma kuumutamata oma juuksesalguga.
Punumismeetod – oma juuksed punutakse peenikestesse kalasaba patsidesse ja seejärel õmmeldakse kunstjuuksed ribadena oma juuste külge. Selline variant sobib paremini paksude või afroameerika tüüpi juuste korral.
Õhksurve meetod – uusim tehnoloogia, mille korral õhusurve aktiveerib kinnituskohas oleva polümeeri ja ühendab kunstsalgu lapiku kinnituskohaga oma juuste külge. Selline tehnoloogia võimaldab korraga kinnitada 5 salku, muutes kogu protsessi oluliselt kiiremaks.

Juuksepikenduste paigaldamine salongis

Enne kui registreerida end juuksurisalongis pikenduste panemiseks, tuleks läbi mõelda enda jaoks kõik plussid ja miinused. Kui otsus on küps, tuleks eelnevalt uurida võimalikult palju iseseisvalt erinevate kinnitusmeetodite, kunstjuuste materjalide ja juuksuri kogemuste kohta, et hiljem oma otsuses kahetsema ei peaks. Seejärel võib valitud salongi meistri juurde aja kinni panna ja tähtsat päeva ootama jääda.

Salongis peab juuksur esmalt analüüsima, kas kliendi oma juuksed on võimelised pikendusi välja kandma ja ega neid pole vahetult värvitud või keemiliselt töödeldud. Kui kõik on korras, valitakse koos juuksuriga sobivad kunstsalkude toonid (tavaliselt 2-3 tooni, et tulemus oleks võimalikult naturaalne) ja pikkused (40-60 cm). Seejärel asub juuksur vastavalt oma salongis kasutusel olevale pikendussüsteemile kunstjuukseid paigaldama. Pikendused pannakse 1,5 cm kaugusele peanahast, oma juuksed peavad olema vähemalt 10 cm, soovitatavalt 15 cm pikad, et saavutada loomulik tulemus. Vastavalt kliendi oma juuste tihedusele ja soovidele pannakse kunstsalke kas tihendamise ja volüümi andmise või juuste pikendamise eesmärgil. Esimese variandi puhul võib arvestada kuni 50 salguga, teise variandi puhul kulub kuni 150 salku.

Juuksepikenduste hinnakiri salongides sõltub pikenduste materjali kvaliteedist, salkude arvust ja kinnitamistehnoloogiast, jäädes vahemikku 3000 – 7500 krooni.

Maksimaalselt 4 tunni möödudes on kunstsalgud oma juustega ühendatud ja sobivasse soengusse sätitud. Kogenenud ja hea meistri töö parim kompliment on, kui kõrvaltvaataja ei saa aru, et tegemist on pikendustega.
Edasine pikenduste väljanägemine sõltub kodusest hooldusest, mis on sarnane pikkade juuste eest hoolitsemisega.

Juuksepikendused

Kodused hooldusnõuanded

Soovitav on kasutada juuksepikenduste hooldamiseks mõeldud šampoone ja spray-palsameid.
Juukseid ei tohi pesta üle pea, sest nii lähevad pikendused pusadesse. Pese ja loputa juukseid õrnalt dušši all seistes, vältides pikenduskohtade tugevat hõõrumist.
Keelatud on märgade juuste rätiga turbanisse keeramine. Kuivata juukseid rätikuga õrnalt vajutades, olles eriti hoolikas kinnituse ümbruses. Vajadusel võib kasutada keskmise kuumusega fööni.
Pikenduste kammimiseks kasuta spetsiaalset kammi või harja. Kammimise ajal hoia teise käega juustest kinni, et vältida pinget juuksejuurtele. Ära kunagi kammi märgasid juukseid, vaid eralda pusade vältimiseks märjad salgud üksteisest sõrmedega. Ära mine magama märja peaga.
Magamise ja ujumise ajaks on soovitav juuksed kokku siduda, et vältida pusade tekkimist.
Peale ujumist tuleks juukseid kindlasti loputada puhta veega.
Käi regulaarselt salongis hooldustel ja ära karda juuksuriga tekkinud probleeme arutamast. Kõik muutused tee läbi koos juuksuriga (värvimine, lokitamine jne)
Peale 3-4 kuulist kandmist on soovitav juuksepikendused eemaldada ja soovi korral uuesti paigaldada. Peale teistkordselt pandud pikenduste eemaldamist tuleb teha teha paus, et anda oma juustele aega taastuda ja puhata.
Ära kunagi ürita pikendusi ise eemaldada, nii võid oma juukseid tugevalt kahjustada.

Alternatiivid

Püsivate juuksepikenduste alternatiiviks on juuksurisalongidel pakkuda samuti 100% naturaalsest juustest tehtud klambriga kinnitatavaid nn “üheõhtu” juuksepikendusi. Lihtne paigaldamine ja ära võtmine annab võimaluse oma juustesse tähtsatel päevadel iseseisvalt volüümi ja pikkust anda. Klambritega pikendusribasid saab korduvalt kasutada ja soovi korral töödelda viimistlusvahendite, fööni ja rullidega. Valida võib enda juustega sobivas pikkuses (30 ja 50 cm) sirgete või laineliste juukseribade vahel.

Teine võimalus on kasutada klambritega lisatavaid juuksesalke erinevates värvitoonides ja laiustes, mida leidub nii sünteetilistest kui naturaalsetest juustest.

Tiina Vihmar
Tiina Vihmar
kosmeetik
High Care'i stuudio

Vaata teisi iluteemasid:

Akne ravi Elos -tehnoloogiaga
Eeterlikud õlid
Hammaste valgendamine
Hoolitsetud jalad
Jumestuskreemi valik
Juuksehoolduse põhitõed
Kaelanaha hooldus
Karvade eemaldamine Plasmalite abil
Kaunid kulmud
Kehahooldused
Kevadine kuldne jume
Kuidas valida päikseprille
Kunstküüned
Kätehooldus
Küünte hooldus
LPG endermoloogiline massaaž
Meeste näohooldus
Näohooldus ultraheliga
Näohoolduse põhitõed, 1. osa
Näohoolduse põhitõed, 2. osa
Püsimeik
Ripsmete püsipikendamine
Silmade jumestamise põhitõed
Suvine juuksehooldus
Tänapäevane saunade perekond
Vahaga karvavabaks

NULL