Avalehele
 

Jumestuskreemi valik

Kai Visnapuu
Kai Visnapuu
kosmeetik
Viimsi tervis Spa

Millist meigikreemi valida?

Avene Couvrance puuder spf 30

“Portselannahk” oli ammustel aegadel absoluutne iluideaal. Sellele aitas kaasa värvikreemi kasutamine, mis muutis / muudab naha värvi hiilgavaks portselaniroosaks. On päris selge, et tulemus oli sageli küllaltki kohutav, kuna antud kreemi kasutamine muudab näo elutuks. Lisaks tunduvad kõik riietega katmata kehaosad olevat lausa karjuvalt ebakõlas näo portselanliku hiilgusega.

Kaasajal on värvikreemi valikul peamiseks eesmärgiks leida võimaikult loomulik ja oma nahavärvile lähedane toon. Et mitte rikkuda oma riideid, kantakse kreemi ainult näole ja mõne sentimeetri võrra lõua alla. Seetõttu tuleb värvikreem valida kaela värvi järgi, et vältida kaela ja näo erivärvilisust.

Meigi eesmärk

Inimene on juba aastaid püüdnud oma väljanägemist parandada ja hoolitsetud välja näha, mistõttu pole jumestamine mitte üksnes väljapoole suunatud ilustamispüüe, vaid lisab ka enesekindlust.

Iga inimese nägu on isikupärane. Meigi ülesandeks ei ole inimese omapära muutmine, vaid ilusate joonte esiletõstmine ja ebakohtade peitmine; nõnda muutuvad ka kõige tavalisemad näojooned kauniteks ja loomulikult värsketeks. Meik ei tohiks olla eesmärk omaette – värv värvi pärast, jumestuses peab pürgima vormi ja värvide harmoonilise kooskõla poole. Jumestusel on dekoratiivse ja enesetunnet parandava funktsiooni kõrval ka kaitsev ja kattev toime.

Meigikreemi ülesandeks on anda meigile põhi, ühtlustada naha värvi ja väiksemaid ebatasasusi. Värvikreem valitakse vastavalt nahatüübile ja –värvile. Poelettidel on müügil paljude erinevate kosmeetikasarjade puuderkreemid ning nende koostis varieerub päris suuresti, seega on soovitatav nendega enne põhjalikult tutvuda. Kui värvikreem on valitud valesti on kogu meigil halb põhi.

Jumestuskreemide erinevused

Jumestuskreemid jagunevad õhemateks, mis annavad nahale loomuliku jume, ning katvamateks, mis peidavad ka nahavigu. Tavaline jumestuskreem koosneb rasvaineid ja niisutavaid komponente sisaldavast emulsioonist ja puudrist ning värvipigmentidest koosnevast värvipastast - tulemus sõltubki sellest, kumba on rohkem. Mida rohkem puudrilist ainet, seda tihedam ja katvam on kreem.

Kõige õrnema ja läbipaistvama jume loob tooniv päevakreem, mis sisaldab nahka niisutavaid, hooldavaid ja kaitsvaid komponente ning lisaks umbes 3% värvipigmente.
Jumestuskreemid, kus talki ja värvipigmente on rohkem (7-15%), jätavad nahale loomuliku jume, kuid ei peida nahadefekte. Kui soovite iluvigu varjata, peaksite kasutama lisaks õhukesele jumestuskreemile peitepulka. Rasune nahk nõuab antiseptilist peitepulka. Peitepulka kasutatakse ka tumedate silmaaluste, veresoonte ja vistrike peitmiseks jumestuskreemi või puudri alla.
Peitekreem on sama efektiga, ent professionaalsetel peitekreemidel toimib lisaks puudrile ja pigmendile katjana ka vastandvärv. Peitekreemiga saab varjata ka näol tugevamaid varje ja värvidefekte.
Puuderkreemid on katvama toimega - see peidab naha värvierinevused, veresooned ja tedretäpid. Puuderkreem, mille pigmendisisaldus algab 25%, toimib ka peitekreemina.
Modernsed kauapüsivad ja veekindlad jumestuskreemid võivad näol muutumatult püsida kuni 12 tundi ja päeva jooksul kohendamist peaaegu ei vajagi. Uueks ja moodsaks nähtuseks on ka sädelevad puudrid ja illumineerivad jumestuskreemid. Nendega peaks olema ettevaatlik, kuna kortse ja vistrikke need ei peida ega kata ning läige ja sädelus toovad esile hoopis vead näonahal. Sädelevad tooted mõjuvad efektselt õhtuvalguses ja nendega võib katta nö väljaulatuvad kohad: põsesarnad, kulmuluu, õlad, rangluu.

Puudrite erinevused

Puudril on kolm põhiomadust: võtab nahalt rasuse läike, annab mati jume ja fikseerib tulemuse. Puudriga on lihtne parandada valed varjutused, vead ning liiga sügavad toonid. Näiteks põseruuzhile puudrit kandes saab üleminekud mahedamaks muuta või lauvärvi pehmemaks hajutada.
Elukutselised jumestajad soovitavad alati tolmpuudrit. Kahjuks on seda mugav ainult kodus või tööl kasutada. Tolmpuuder jaotub nahale ühtlasemalt ning meigi tulemus on parem, samuti on seda hõlpsam nahalt eemaldada.
Kivi- ehk kompaktpuuder on kokkupressitult karbis ning sisaldab sideaineid ja rasvu, mistõttu on seda naha pinnale raskem ühtlaselt jaotada.
Päikesepuuder on sädelev puuder, milles on palju pronksi- või vasekarva värvipigmente. Reeglina kantakse seda kreemitamata nahale. Päikesepuuder annab nahale märja, särava, terve ja päevitunud jume. Sobib kasutamiseks suvel, kui nahk on pruunima jumega.

Kuidas saavutada hea meigipõhi?

Rasune nahk

Rasusel nahal esinevad tihti ka vistrikud ja ebapuhtused. Sel juhul tuleks kasutada rasusele nahale mõeldud matti jumestuskreemi. Normaalse naha jaoks mõeldud kreem ei püsi rasvasel, libedal nahal ning jääb läikima. Läikiv pind tõstab aga vistrikud silmatorkavalt esile. Toonkreemi kiht peaks olema õhuke, kuna vistrike tõeline peitmine toimub peitepulga, mitte tooniva kreemi abil. Paks toonkreemi kiht koos peitepulgaga muudab aga näo kipsmaski sarnaseks. Praeguseks on poelettidel saadaval mitmeid erinevaid spetsiaalselt vistrikele mõeldud peitepulki, millel on ka ravivad omadused.

Rasuse naha puhul erineb jumestuse järjekord normaalse naha jumestamisest selle poolest, et peitekreemi tuleks kasutada nii enne kui ka pärast toonivat kreemi, sest toonkreemi seen võib peiteaine kergesti laiali ajada. Peitepulga värv tuleks valida täpselt samasugune puuderkreemi värviga.

Vistrikulise naha puhul on oluline meigi põhi kinnitada tolmpuudriga. Juhul kui teile on tundunud, et rasuse naha puuderdamisel näeb nägu välja ebaühtlane ja vistrikud on justkui veelgi enam esile tulnud, olete te kasutanud valet puudrit. Rasuse naha puhul on oluline kasutada niiskustsisaldavat siidjat tolmpuudrit, mis jääb nahale läiketa kihina, samas fikseerib toonkreemi ja peitepulga. Rasuse naha puhul ei soovitata kasutada kivipuudrit, kuna on konsistentsilt liiga paks, jättes nahale paksu kihi, mis hakkab päeva jooksult kergesti pragunema, eriti siis, kui nahk eritab rasu. Nahk tundub endisest veelgi ebatasasem ja jätab räpase mulje. Kivipuudrit võite kasutada siis, kui soovite meiki päeva jooksul korrigeerida. Kuid vistrikulise nahaga inimene peaks hommikul tegema nii korraliku jumestuse, et parandada pole vajagi, kuna vinniline nahk ei talu näppimist ning ka parandused ei pruugi hästi õnnestuda.

Mõned näpunäited vistrike hoolikaks peitmiseks:

1. Näole kanda niisutav kreem.
2. Suurte punetavate vistrikuliste alade puhul kasutada peitepulka. Tupsutage punetus ja vinnide peal olev värv ühtlaseks
3. Kandke meigiseene abil näole aeglaselt ja ettevaatlikult puuderkreem. Ärge hõõruge ja muljuge, vaid tupsutage toonkreem nahale kergete liigutustega.
4. Laske toonkreemil kuivada ja vaadake, milline koht veel peitmist vajab. Suuremate vistrike puhul kasutage peitepulka ning hajutage vistriku äärtes olev värv tooniva kreemiga sisse.
5. Kandke sametpadjakese abil näole tolmpuuder, pöörates erilist tähelepanu naha vistrikulistele ja läikivatele kohtadele.

Eakama naha jumestus

Puuderkreemidest sobivad keskealisele naisele õlisisaldusega kreemid. Oma koostiselt on need pehmed, järgivad tundlikult kortse ja volte ning ”elavad” koos nahaga. Lisaks ei pudene antud kreemid ka rasketes tingimustes ja nende nahale antav läige on hõlpsasti eemaldatav puudri abil. Õli sisaldavate värvivõiete laialimäärimise järel tuleb meigiseent tingimata puhastada.

Topeltlõua varjamine
Paljudel naistel tekib vananedes topeltlõug. Jumestuse abil on võimalik seda mingil määral korrigeerida. Selleks vajate lisaks igapäevasele meigikreemile umbes kahe tooni võrra tumedamat toonivat kreemi või õhukese koostisega peitepulka ning tavalist puudrit.

Tehke nii:

1. Hajutage tooniv kreem tavalisel moel. Võtke meigiseenega tumedamat toonkreemi ja tupsutage see topeltlõua esiletungivale osale. Tume kontuur ei tohiks lõuajoonest kaugemale näole ulatuda.
2. Kui kasutate peitepulka tõmmake kerge joon pikki lõualuud ja hajutage värv suunaga allapoole nii, et see kataks topeltlõua.
3. Puuderdage nägu tavalise puudriga.
4. Võtke peitepuuder õhukesele pintslile, pühkige üleliigne värv käeseljale. Suruge pintsli harjad kõigi 5 sõrmega kokku. Pintseldage värv äärmiselt kergete liigutustega kaelale. Katke kogu topeltlõug ja hoolitsege selle eest, et värv oleks korralikult hajutatud, mitte lõuajoonest ülespoole näole.

Kui topeltlõug on väga väike, ärge tumedat toonkreemi kasutage, vaid kaotage lõuaalune ülemäärane pehmus peitevärvi abil, surudes pintsli ots sõrmedega kokku, võimaldamaks kanda värv täpselt õigesse kohta.

Punane nina ja kuperoosa

Punetav kuperoosa-nahk vajab kaitset ja hoolitsust. Tavaliselt osatakse end kaitsta pakase eest, kuid sama ohtlik on ka päike. Punetava nahaga inimesed peaksid kasutama tugevat UV-filtriga (vähemalt 15) päikesekreemi, samuti ei tohiks nad liialdada päikesevannide ega solaariumiga, kuigi sageli püütakse punetust varjata just päevitusega.

Naha eest tuleks hoolitseda äärmiselt ettevaatlikult, seda ei tohiks venitada ega ärritada. Hästi ei mõju ka sage koorimine. Kuperoosa all kannatavate inimeste jaoks on mitmeid ravikreeme, mis sobivad ka neile, kelle nina hakkab kergesti punetama. Punetust on praktiliselt võimatu eemaldada, kuid korralik peitev jumestus on suureks abiks.

Varem soovitati punetava naha jaoks hallikat toonkreemi. See on peitmisega liialdamine, kuna vaid väga väheste inimeste nägu punetab üleni. Kui nägu kaetakse hallika toonkreemiga, sarnaneb lõpptulemus rohkem surimaski kui loomuliku näoga. Asja mõte on selles, et punetavad kohad kaetakse peitevärviga eraldi. Seejärel kantakse näole, sh ka punetavatele kohtadele loomulikku virsiku värvi toonkreemi. Vältida tuleks sinise varjundiga värve, kuna need toovad couperosale omase sinetuse veelgi rohkem esile.

Tooniva kreemi sort on otsustava tähtsusega. Mõnda inimest häirib tema punetav nahk ja nina nii, et igaks juhuks valib ta kindlalt katva paksu ja kuiva kreemi. Kui selline ”kitt” näole kantakse, sarnaneb tulemus kipsmaskiga. Paksu kreemi nahale kandmine ja eemaldamine nõuab sageli naha venitamist ja hõõrumist. Selline kohtlemine suurendab punetust veelgi. Kuperoosa all kannatavale nahale sobib suure niiskussisaldusega pehme toonkreem, sest punetust ei peideta mitte tooniva kreemiga, vaid selleks kasutatakse peitevahendeid. Kerget punetust saab, tõsi küll, varjata võrdlemisi õhukese toonkreemi kihiga, kui kasutada õiget tehnikat.

Toonkreemi ei tohi vedada sõrmedega üle näo, kuna nii ei jää värvi näole piisavalt ning see ei varja ebatasasusi. Toonkreemi võetakse käeseljale ja tupsutatakse seenega näole. Kui tooniv kreem on ühtlaselt näole kantud, varjutatakse see sõrmeotste kergete liigutustega kinni.

Tursunud ja tumedad silmaalused

Need probleemid esinevad sageli koos. Siiski eristatakse kahte erinevat probleemi, mida ei saa lahendada heleda peitevärvi kasutamisega kogu silmaalusel, nagu tihti soovitatakse. Juba väljend „tumedad silmaalused“ on eksitav, kuna tegelikult ei ole tume sugugi mitte kogu silmaalune, vaid tumedad paistavad olevat õhukesest nahast läbi kumavad veresooned, mis paiknevad nina siseküljel. Sellest kohast kuni silma välisnurgani punnitavad nn. silmakotid, mis on moodustunud õhukese naha alla kogunenud vedelikust või rasvakihist, nii et hele nahk vajub kotti.

Kui nüüd kogu silmaalune katta heleda peiteainega, siis tume koht küll kaob, kuid esiletungiv kottis silmaalune jätab heleda värvi tõttu veelgi pundunuma mulje, sest hele värv mõjub suurendavalt.

Tumedad silmaalused

Tumeda piirkonna peitmine toimub traditsioonilisest jumestuskreemist tooni võrra heledama peiteaine abil. Mida vanema inimesega on tegemist, seda õhem peab olema peiteaine kiht, kuna silmaalune nahk ei ole enam tasane. Noored, kellel esineb tumedaid silmaaluseid üllatavalt sageli, võivad peiteaine kanda nahale seenaplikaatori abil või sõrmedega hoolikalt tasandades. Täiskasvanud naisel on silmade all, tumeda ja tursunud osa lähedal vagu, mistõttu peab peitemeik asuma täpselt õiges kohas. Peiteaine täpseks hajutamiseks tuleks hankida eraldi pintsel. Nii tume piirkond kui ka tursunud silmaaluse alla tekkinud joon kaetakse peiteainet pintsliga hoolikalt hajutades ning seejärel väikese sõrmega vajutades. On oluline jälgida, et hele peiteaine kataks vaid tumeda osa ning eelmainitud joone.

Tursunud silmaalused

Tursunud alalaug ei tohi mingil juhul jääda läikima, sest läige põhjustab esiletungiva mulje. Seetõttu on hoolikas puuderdamine pärast värv- ja peiteainete nahale kandmist väga oluline. Alalau turse mõjub silma kuju moonutavalt (tundub, nagu kukuks silm alalau keskele). Seda ebameeldivat muljet aitab parandada õige jumestus. Kogu alalaule tuleks tõmmata õrn kontuur. Kui selle tõmbamine tundub liiga keeruline, võite alumise kontuuri tõmbamisel kasutada kajalit. Täiendava kontuuri võib sel juhul täiesti tõmbamata jätta. Põhijumestuses soovitatavat poolest alalaust algavat ehk iirise keskkohast silma välisnurka ulatuvat kontuuri ei tohiks teha, kuna see muudab silma kuju ebasoodsas suunas.

Tumedate ja tursunud silmaaluste korral tuleks alumised ripsmed värvimata jätta. Tugevalt värvitud ripsmed ei varja probleemset kohta, vaid hoopis rõhutavad seda. Lisaks muudavad need silma kuju allapoole rippuvaks ning tekitavad alalaugudele tumedaid varje, samal ajal kui tumedaid silmaaluseid on püütud varjata heleda peitevärviga.

Vajalikud nipid

Jumestuskreemi tooni proovitakse lõualuul, siis on kaela ja näo naha värvi vahe paremini näha. Kreemi tihedust proovitakse käel.
Jumestuskreemi toon olgu naha värvile võimalikult lähedane, mitte aga tumedam.
Peitepulk olgu naha toonist heledam.
Puudri toon olgu värvitu või naha toonile vastav. Tihti eksitakse, kui valitakse oma naha toonile vastav jumestuskreem, kuid tumedam puuder. Tekib värvivahe - nahk päeva jooksul higistab, muutub ebaühtlaseks ja erinevad värvilaigud ei mõju just kaunilt.
Püsiv jumestuskreem vajab alla õhukest niisutavat kreemi. Imendumata kreemikiht tuleb eemaldada, nii püsib jumestus kauem. Vanemad daamid võiksid kasutada jumestuse püsivuse pikendamiseks fikseerivat vahendit - näiteks seerumit, mis trimmib nahka ja moodustab nahale kiletaolise kihi.
Naised teevad vea, kui panevad nahale ühe paksu kihi jumestuskreemi - kavalam on nägu katta mitme õhukese jumestuskreemi kihiga ja pärast see puudriga fikseerida.
Et jumestuskreem jaotuks näole ühtlasemalt ning jääks loomulikum, võiks meigikäsna enne niiskeks teha. Nii ei tekita ka püsiv jumestusvahend näol maski tunnet. Samuti võib näol vaid teatud detailid püsiva kreemiga katta - näiteks punased põsed.
Õhukest jumestuskreemi saab edukalt nahale kanda näppudega, tihedamaid kreempuudreid kantakse peale lateksist või naturaalsest kautshukist käsnaga - see võimaldab kreemi näol ühtlasemalt hajutada.
Vedelat jumestuskreemi kantakse esmalt käeseljale, käelt kogutakse käsnale ühtlane kogus kreemi ning seejärel hajutatakse näol. Samuti võib näppudega näole kanda palju väikseid kreemitäpikesi, mida saab hõlpsalt laiali hajutada. Teadke, et üks suur laik on halvem kui palju väikesi täppe.
Puuderjat kreemi kantakse nahale käsnaga. Puuderkreemiga katmist alustatage laubalt, ühe vajutuse kogusest piisab kogu laubale, mõlemale põsele üks vajutus, viimane vajutus näo keskosale. Kreemi tasandada ja hajutada tuleks meigiseene puhta poolega.
Kuna vananeva naha jume hakkab kaduma ning esile tuleb näonaha eri piirkondade värvierinevus, veresoonestik, sobivad vanemale daamile jumekamad, kuid mitte väga tihedad puuderkreemid -õhuke kreem ei kogune inetult kortsude vahele. Kasutada võiks katvamat, kuni 35% pigmendisisaldusega kreemi.
Paljud naised usuvad ekslikult, et jumestus kahjustab nahka. Vastupidi, kosmeetika ei kahjusta seda, vaid hooldab: kaitseb saastatuse, tolmu, valguskiirguse eest, ei teki pigmendilaike jm. Vanasti, kui puudriks kasutati jahu, ummistas see poore ja tekitas põletikku. Tänapäeval sisaldab puuder looduslikku talki, mis imeb hoopis rasva endasse.
Värskeid arme peidavad veekindlad jumestuskreemid.
Kahvatum jume toob meigi rohkem esile.
Kui nahk on kuiv, võiks kasutada niisutavaid ja hooldavaid aineid sisaldavaid jumestuskreeme. See annab kogu päeva jooksul nahale ka vajaliku hoolduse. Suisa kestendava nahaga võiks kasutada võimalikult õhukesi ja matte jumestuskreeme, need püsivad paremini. Igal juhul tuleks hoiduda sädelevatest ja rasvastest kreemidest.
Rasuselt nahalt tuleks enne jumestuskreemi peale kandmist või puuderdamist näopaberiga rasu eemaldada.
Rasusele nahale sobivad vähese rasvasisaldusega või rasvatud, matistavad jumestuskreemid. Põletikukolded võib katta antiseptilise peitepulgaga, tugevatoimelist ravivahendit jumestuse alla panna ei soovitata.
Kes tumedate silmaaluste peitmiseks ei taha peitepulka kasutada - piisab paarist õhukesest kihist jumestuskreemist.
Et meik püsiks võimalikult kaua ja loomulikuna, on hea pärast puuderkreemiga näo katmist pritsida seda veega, kuivatada salvrätiga ja siis puuderdada -tulemus on ülihea.
Unustada ei maksa õhtust põhjalikku nahahooldust - nii ei saa jumestus nahka mingil moel kahjustada. Tähtis on valida õiged ja kvaliteetsed puhastusvahendid. Kui nahk on terve ja ilus, püsib ka meik paremini.

Vaata teisi iluteemasid:

Akne ravi Elos -tehnoloogiaga
Eeterlikud õlid
Hammaste valgendamine
Hoolitsetud jalad
Juuksehoolduse põhitõed
Juuksepikendused
Kaelanaha hooldus
Karvade eemaldamine Plasmalite abil
Kaunid kulmud
Kehahooldused
Kevadine kuldne jume
Kuidas valida päikseprille
Kunstküüned
Kätehooldus
Küünte hooldus
LPG endermoloogiline massaaž
Meeste näohooldus
Näohooldus ultraheliga
Näohoolduse põhitõed, 1. osa
Näohoolduse põhitõed, 2. osa
Püsimeik
Ripsmete püsipikendamine
Silmade jumestamise põhitõed
Suvine juuksehooldus
Tänapäevane saunade perekond
Vahaga karvavabaks

Teenused
 
 
 
 
 
Tooted