Avalehele
 

Püsimeik

Kindlasti oleme televiisorist filme vaadates imestanud, kuidas sealsed filmistaarid hommikul ärgates täiesti meigituna ja värskena üles tõusevad? See on tugev grimm, lohutame ennast. Kuid kosmeetikamaailm areneb tohutu kiirusega ja inimesed muutuvad üha mugavamaks, otsides püsivaimaid lahendusi, mis nende elu veelgi kergemaks muudaksid.

Püsimeik

Juba aastaid on Eestis pakutud püsimeigi teenust. Kui algusaastatel võis leida kogu Eesti kohta vaid paar spetsialisti, siis praeguseks pakutakse püsimeiki juba pea igas salongis. Turule on tulnud uute võimalustega aparatuurid ning looduslikumad värvained.

Püsimeik ehk tattoo-meik ehk mikropigmenteerimine pakub meiki, mis jääb püsima 3-5 aastaks. Värvaine kantakse epidermisesse (naha pindmiseim kiht), mistõttu aja jooksul naha uuenemise käigus ning valguse toimel värvipigment tuhmub, kuni hajub lõplikult. See on ka peamine erinevus võrreldes keha tätoveerimisega, kus värviline tint kantakse sügavamal asetsevasse nahakihti – dermisesse, kuhu see jääb lõplikult.

Püsimeiki saab kasutada nii kosmeetilisel kui esteetilisel eesmärgil:

Kosmeetiline eesmärk

Püsimeigiga on võimalik täita kulmujoont, teha kaunis lainerijoon nii üla- kui alalaule ning kontuurida ja värvida huuled.
Püsimeik on väga suureks abiks inimesele, kellel trauma tagajärjel kulmud puuduvad või kasvavad vaid osaliselt. Samuti saab muuta huuled sümmeetriliseks ja võrdseks.
Hetke suurimaks trendiks nii jumestuses üldiselt kui ka püsimeigis on naturaalsus. Kulmud täidetakse karv-karva haaval, imiteerides loomulikku kulmukaart. Ka huulekontuure tehes ei jää täiustunud aparatuuriga tulemus enam nii kontrastne, vaid imepeen kontuurjoon hajutatakse huule loomuliku värviga ühtlaseks. Võimalik on värviga täita ka kogu huulepind.
Lisaks on uuemate aparatuuridega võimalik end kaunistada ilumärkide ning ajutiste tätoveeringutega. Kehakaunistused jäävad nahale 3-5 aastaks, kuid soovi korral on neid võimalik eemaldada juba varem.

Esteetiline eesmärk

Püsimeigi tehnikat kasutades saab peita kaasasündinud ja vanu arme, pigmendilaike ning taolisi naha pisivigu. Positiivseid tulemusi on saavutatud “jänesemoka” parandamisel.
Tulemused ei ole muidugi nii püsivad kui tugevatel kosmeetilistel protseduuridel või operatsioonidel, kuid on üheks ajutiseks alternatiiviks.
Olulist rolli mängib esteetiliste probleemide peitmisel spetsialisti töökogemus ja oskus.

Protseduuri kirjeldus

Püsimeiki saab läbi viia juhul, kui kliendi veres ei leidu alkoholi, tal on piisavalt aega ning eelnevalt on silmast eemaldatud kontaktläätsed.
Kui klient on otsustanud, millise piirkonna ta soovib püsimeigiga katta, teeb spetsialist kõigepealt kontuurpliiatsiga jooned ette, et tekiks parem ettekujutus lõpptulemusest. Siis valitakse värvikaardilt sobivad püsivärvid. Silmakontuuriks on kaks põhitooni – tumepruun ja mustjas. Kulmude ja huulte värvivalik on palju suurem. Nahapind kaetakse eelnevalt tuimestava geeliga ning spetsiaalse aparaadi abil kantakse värv epidermisesse. Klient võib tunda kipitust, kuid kuna epidermises ei leidu närve ega veresooni, ei ole protseduur nii valulik. Sõltuvalt valitud piirkondade arvust võtab püsimeigi tegemine aega 1,5 - 4 tundi.
Allergikute ja õrna nahaga inimestele on välja töötatud spetsiaalsed meditsiinilised värvid ning enne protseduuri on soovitav teha käenaha peal sobivustest.

Kodune hooldus

Järgneva 4-5 päeva jooksul tuleb pigmenteeritud kohtadele kanda spetsiaalseid kreeme, mis antakse salongist kaasa. Koheselt peale protseduuri tunduvad värvid 70% tumedamad, kuid viie päeva möödudes eemaldub neilt koorik ja tegelik värvitoon tuleb esile. Kui tulemus on liiga hele/tume, on kuu aja möödudes võimalik teha järelhooldust, kuni saavutatakse soovitud toon.
Järgmisel päeval võivad silmalaud olla kergelt turses, mille vastu aitab külm kompress. Teisi muutusi elurütmis teha ei tule.

Järgmised kaks nädalat ei ole soovitav:

koorikuid ära kraapida
käia saunas, solaariumis, ujumas, päevitada
kasutada pigmenteeritud kohtadel kosmeetikat
kasutada koorimiskreeme
kirglikult suudelda
kasutada võõraid nõusid

Püsimeigi eelised:

võimalus korrigeerida huule- ja kulmukuju
laitmatu väljanägemine igas olukorras
aja kokkuhoid
suur abi prillikandjatele, kellel on raske endale ise meiki teha

Püsimeigi tegemine on küllaltki kallis protseduur, alates paarist tuhandest kroonist. Hinnavahe erinevates salongides pakutavate püsimeigi protseduuride vahel tuleb kaasaegsemast aparatuurist ja kvaliteetsematest värvainetest, mis ei muuda aja möödudes oma värvi.

Püsimeigi tegemisel on oluline valida ka spetsialist, kes tunneb lisaks aparatuurile ja värvainetele põhjalikult hügieeninõudeid ning nendest kinni peab.

Tiina Vihmar
Tiina Vihmar
kosmeetik
High Care'i stuudio

Vaata teisi iluteemasid:

Akne ravi Elos -tehnoloogiaga
Eeterlikud õlid
Hammaste valgendamine
Hoolitsetud jalad
Jumestuskreemi valik
Juuksehoolduse põhitõed
Juuksepikendused
Kaelanaha hooldus
Karvade eemaldamine Plasmalite abil
Kaunid kulmud
Kehahooldused
Kevadine kuldne jume
Kuidas valida päikseprille
Kunstküüned
Kätehooldus
Küünte hooldus
LPG endermoloogiline massaaž
Meeste näohooldus
Näohooldus ultraheliga
Näohoolduse põhitõed, 1. osa
Näohoolduse põhitõed, 2. osa
Ripsmete püsipikendamine
Silmade jumestamise põhitõed
Suvine juuksehooldus
Tänapäevane saunade perekond
Vahaga karvavabaks

NULL