Avalehele
 

Kehahooldused

Kevadel ja suvel nõutakse ilusalongides ja sanatooriumides kõige enam just kehale mõeldud protseduure. Pakutavate hoolduste valik on väga lai ja selles orienteerumine keeruline, sest kõlavad nimed nagu Cleopatra või Parafango kehahooldus ei ütle esmapilgul, millega täpselt tegemist.

Kehahooldus

Et selles valikus paremini orienteeruda saab kehahooldused mõju ja eesmärgi järgi jagada kahte suurde gruppi:

Probleemsete piirkondade hooldused (nt tselluliidihooldused)
Lõõgastavad ehk nn Well-being hooldused (nt SPA-hooldused)

Probleemsete piirkondade hooldused

Probleemsete piirkondade hooldused on peamiselt seotud tselluliidi, venitusarmide, naha lõtvumise või vananemisega. Kõik need neli probleemi võivad esineda ka koos. Põhilised piirkonnad on reied, tuharad ja kõht.

Salongides pakutavad protseduurid viiakse läbi kas kosmeetilise aparatuuri abil (nt LPG, vaakummassaaz, ultrahelil või elektrostimulatsioonil põhinevad aparatuurid jne), käsitsi või võimaluse korral neid kahte kombineerides. Kosmeetiline aparatuur on väga spetsiifiline ja selle kohta tuleb lisainformatsiooni küsida konkreetsest salongist või kliinikust.

Käsitsi tehtavad hooldused sisaldavad enamasti koorimist, massaazi ja maski või kehamähkimist. Populaarsemad toodetes leiduvad toimeained on erinevad muda ja savi liigid, eeterlikud õlid ning merevetikad, mille sügavamale nahka viimiseks kasutatakse keha kilesse, fooliumisse või sidemetesse mähkimise variante. Sõltuvalt maskides leiduvatest mõjuainetest võib kliendil kehale kantava maski ajal tekkida kas kuum tunne (minisauna efekt; nt parafango hooldus meremuda ja parafiini seguga) või vastupidiselt külm tunne (jahutav efekt; nt aniisi, piparmündi mask).

Probleemsete piirkondade hoolduse eesmärk on:

Kiirendada rasvarakkude ainevahetust (põletada rasvarakke)
Parandada lümfi- ja vereringet (toimub jääkainete väljaviimine)
Trimmida nahka (paranenud naha elastsus)
Parandada naha tekstuuri (vähenenud tselluliit, trimmis nahk)

Meelespea enne salongihooldust:

Probleemsete piirkondade hooldus, nt tselluliidihooldus ei anna ühekordselt tehtuna püsivat tulemust. Kui on soov parandada naha tekstuuri ja elastsust ning vähendada kehaümbermõõte, tuleks planeerida hoolduskuur vähemalt 10 korda, 2-3 korda nädalas.
Enne hoolduskuuriga alustamist, on soovitav broneerida konsultatsiooni aeg hooldusi läbi viiva spetsialisti juurde. Kehaanalüüsi ja inimese elustiili põhjal saab spetsialist anda soovitusi tervisliku toitumise, liikumise ja koduse hoolduse suhtes.
Hoolduskuuri ajal ja selle lõppedes tuleks edasi kasutada spetsialisti poolt soovitatud koduhooldustooteid ning käia regulaarselt korra kuus järelhooldusel, et täiendada ja jätkata saavutatud tulemusi.
Meeles tuleb pidada, et salongihooldused parandavad naha tekstuuri ja väljanägemist, kuid ei langeta kaalu ega kaota tselluliiti igaveseks ära. Selleks tuleb kliendil kodus järgida spetsialisti poolt antud tervisliku elustiili ja kehahoolduse nõuandeid.

Lõõgastavad Well-being hooldused

Lõõgastavad Well-being hooldused on nii keha, vaimu, kui meelte turgutamiseks ja kosutamiseks. Oluline on vabastada klienti argimuredest ja pakkuda talle tunnike iseenda jaoks. Omal kohal on lõõgastav muusika, aroomlambid ja küünlavalgus.

Well-being hooldusi ei tarvitse teha kuurina, uue energia saamiseks piisab juba ühest või kahest korrast. Protseduuri juurde kuulub põhjalik keha koorimine, massaaz, mask või mähis ja kuumad kompressid. Toimeainetest kasutatakse palju aroomõlisid ja nahka toitvaid komponente (nt piima-, meemähised). Hooldusi viiakse läbi kas käsitsi või lõõgastavate vannide ja kapslite abi kasutades. Ilusalongides kasutatakse rohkem käsitsi tehtavaid hooldusi, erinevaid vanne ja kapsleid võib rohkem leida SPA-keskustes ning sanatooriumides.

Lõõgastavate hoolduste eesmärk:

Vabastada lihaspingeid
Sügavpuhastada nahka
Toita ja niisutada nahka
Taastada naha sära ja elujõud

Salongide ja ilukeskuste teenuste tutvustusest võib heaolu ja probleemsete piirkondade hoolduseid just nimede poolest eristada. Tavaliselt peituvad kõlavate nimede taga just lõõgastavad hooldused.

Tiina Vihmar
Tiina Vihmar
kosmeetik
High Care'i stuudio

Vaata teisi iluteemasid:

Akne ravi Elos -tehnoloogiaga
Eeterlikud õlid
Hammaste valgendamine
Hoolitsetud jalad
Jumestuskreemi valik
Juuksehoolduse põhitõed
Juuksepikendused
Kaelanaha hooldus
Karvade eemaldamine Plasmalite abil
Kaunid kulmud
Kevadine kuldne jume
Kuidas valida päikseprille
Kunstküüned
Kätehooldus
Küünte hooldus
LPG endermoloogiline massaaž
Meeste näohooldus
Näohooldus ultraheliga
Näohoolduse põhitõed, 1. osa
Näohoolduse põhitõed, 2. osa
Püsimeik
Ripsmete püsipikendamine
Silmade jumestamise põhitõed
Suvine juuksehooldus
Tänapäevane saunade perekond
Vahaga karvavabaks

Teenused
 
 
 
Tooted