Avalehele
 

Näohooldus ultraheliga

Ilumaailma pideva arenemise käigus on klientide nõudmised ja ootused ilusalongi sisenedes järjest tõusnud. Iluteenindajate manuaalsed oskused on endiselt hinnas, kuid saavutamaks kiiremat ja kohesemat tulemust on paljud salongid investeerinud kvaliteetsesse kosmeetilisse aparatuuri.

Ultrahelihooldus

Viimastel aastatel on populaarseks muutunud kosmeetilised ultraheli aparaadid. Ultraheli on väga suure võnkesagedusega füüsikaline helilaine (üle 20 kHz), mida inimese kõrval ei ole võimalik tajuda. Meditsiinis on ultraheliaparaate diagnostikas ja haiguste ravis edukalt kasutatud juba aastaid (nt raseduse kulgemise jälgimine ja loote piltide salvestamine).

Ilumaailmas on ultrahelile leitud rakendust nii näo- kui kehahooldustes. Kosmeetikasalongides kasutatavad ultraheliaparaadid jagunevad kasutusalade järgi kaheks:

Näopuhastus ja -massaaz ultraheliga
Sonoforees ultraheliga (ainete imendamine sügavamale nahka)

Näopuhastus ultraheliga

Näopuhastust ja –massaazi on võimalik läbi viia näo ja kaela piirkonnale. Protseduuri käigus kasutatakse spetsiaalselt ultraheli hoolduseks välja töötatud tooteid, alustades näopiimast ja toonikust ning lõpetades päevakreemiga.

Protseduur ise koosneb viiest etapist:

1. Mõlema ultraheliaparaadi puhul on kosmeetikul väga oluline välja selgitada, kas kliendi tervislik seisund võimaldab hooldust läbi viia. Vastunäidustusteks on:

Epilepsia
Südamerütmihäired ja südamestimulaator
Pahaloomuline kasvaja
Nahainfektsioonid ja –allergiad
Väga põletikuline akne
Suured sünnimärgid
Metallproteesid ülakehal (ka hambabreketid)
Rasedus
Äge haigestumine (gripp)
Põletikulised protsessid organismis

Kui vastunäidustused puuduvad, puhastab kosmeetik naha puhastuspiima ja toonikuga ning asetab kliendi randmele spetsiaalse võru, et ultraheliaparaat toimiks.

2. Seejärel kantakse näole ja kaelale desinkrustatsioonivaht või –vedelik, (desinkrustatsioon tähendab tõlkes välja seebistamist), milles sisalduvad aktiivained kiirendavad naha pindmist vereringet, avavad poorid ja pehmendavad rasu. Spaatlikujulise otsikuga nahka töödeldes eemalduvad ultraheli abil elutud naharakud ja puhastuvad ummistunud poorid ehk komedoonid. Klient tunneb seda oma näonahal mõnusa surina ja jaheda auruna. Kõik liigne, mis on pooridesse ladestunud - kreemi- ja meigijäägid, rasu, higi - eralduvad aurupilvena. Olenevalt naha seisukorrast võib kosmeetik vajadusel lisaks teha mehhaanilist puhastamist.

3. Sügavpuhastusele järgneb ultraheliga mikromassaaz. Nahale kantakse hapnikuga rikastavat geeli, mis koos ultrahelilainega ergutab naha ainevahetust, kiirendab naharakkude uuenemist ja jääkainete eemaldumist. Ultrahelist tekkiva soojuse tulemusena tõuseb nahas niiskussisaldus ja geel imendub sügavamale nahka.

4. Ultraheli impulssrežiimil toimub pooride ahendamine ja naha rahustamine.

5. Soovi korral kantakse nahale sobiv mask ja/või lõpetatakse hooldus päevakreemiga.

Ultraheliga näopuhastuse plussid:

Sobib vananevale, stressis, tundlikule ja kuperoossele nahale
Sobib valutundlikule kliendile
Väga sobiv hooldus meestele
Vähendab pigmendilaike ja naha ebatasasusi
Sobib aknele kalduvale ja rasusele nahale, sest ultrahelil on põletiku ning bakterivastane toime
Pärast hooldust ei ole nahk laiguline ega punetav
Kodus kasutatavate kreemide ja maskide toime paraneb

Hooldust läbi viiv kosmeetik otsustab kliendi naha olukorra järgi, kas oleks vaja läbida ravikuur (kuni 10 korda) või piisab regulaarselt iga 1-2 kuu tagant läbi viidavast protseduurist.

Pärast hooldust võib ilmneda kerge õhetus, mis on täiesti normaalne. Samal päeval tuleb hoiduda päevitamisest, solaariumist, saunast, depileerimisest ja muudest nahka ärritavatest teguritest.

Sonoforees

Sonoforeesi ultraheliaparaat ja eelnevalt kirjeldatud näopuhastuse ning –massaazi ultraheliaparaat on erinevate funktsioonide ja toodetega kasutatavad kosmeetilised aparaadid.

Sonoforees tähendab aktiivsete toimeainete imendumise soodustamist sügavamal asetsevatesse nahakudedesse. Aktiivsete toimeainetena kasutatakse taimsetel hormoonidel põhinevaid seerumeid ja erinevaid vitamiine, mis on välja töötatud spetsiaalselt sonoforeesi ultraheliaparaadiga kasutamiseks.

Ainete sügavamale imendamiseks mõeldud ultraheliaparaati saab kasutada nii näo- kui kehahoolduses. Protseduuri käik on mõlema piirkonna puhul sarnane: esmalt täidab kosmeetik hoolduskaardi, et veenduda ega kliendil pole vastunäidustusi. Järgnevalt kantakse soovitud alale spetsiaalset geeli või aktiivaineid sisaldavat seerumit, et luua kontakt ultraheliaparaadiga. Seejärel stimuleeritakse lümfiringlust ning teise etapina imendatakse geel/seerum sügavale nahka.
Klient ei tunne hoolduse ajal eriti midagi, vaid ultraheli otsik muutub protseduuri lõpupoole soojemaks. See võib olla kehahooldusesse tuleva kliendi jaoks alguses harjumatu, eriti kui eelnevalt on kogetud tugevat käsimassaaži või aparaadihooldust. Selline efekt ongi ultraheli üks peamisi tugevusi, kuna helilaine abil mõjutatakse naha sisemisi protsesse ja füüsilist jõudu pole vaja rakendada.

Sonoforeesi positiivne mõju näohoolduses:

Tasakaalustab rasueritust ja leevendab aknelise naha olukorda (sh ka seljaakne)
Sobib vananeva naha hoolduseks – kortse siluv ja nahka pinguldav efekt

Sonoforeesi positiivne mõju kehahoolduses:

Tselluliidi ja venitusarmide vähendamine
Rasvade põletamise kiirendamine kogu kehal
Lõtvunud naha pinguldamine ja sidekoe tugevdamine
Pinges lihaste lõdvestamine (mikromassaazi soojendav efekt)

Tiina Vihmar
Tiina Vihmar
kosmeetik
High Care'i stuudio

Vaata teisi iluteemasid:

Akne ravi Elos -tehnoloogiaga
Eeterlikud õlid
Hammaste valgendamine
Hoolitsetud jalad
Jumestuskreemi valik
Juuksehoolduse põhitõed
Juuksepikendused
Kaelanaha hooldus
Karvade eemaldamine Plasmalite abil
Kaunid kulmud
Kehahooldused
Kevadine kuldne jume
Kuidas valida päikseprille
Kunstküüned
Kätehooldus
Küünte hooldus
LPG endermoloogiline massaaž
Meeste näohooldus
Näohoolduse põhitõed, 1. osa
Näohoolduse põhitõed, 2. osa
Püsimeik
Ripsmete püsipikendamine
Silmade jumestamise põhitõed
Suvine juuksehooldus
Tänapäevane saunade perekond
Vahaga karvavabaks

Teenused
 
Tooted