Avalehele
 

Rindade tõstmine

Raseduste järel märkab enamik naisi rindade lõtvumist ja vajumist. Mida rohkem rasedusi, seda märgatavamaks saavad muudatused rindade elastsuses ja kujus. Muidugi võib esineda ka sünnipärast lopsaka rinna lõtvumist.
Rindade tõstmine on operatsioon, mis korrigeerib rindade kuju ja elastsust rinna mahtu oluliselt muutmata. Operatsiooni efekt sarnaneb hästiistuva rinnahoidjaga, ainult et tulemus saavutatakse Teie enda rinnakudede abil, mida vajalikult ümber modelleeritakse ja rinnanibu tõstetakse sobivale kõrgusele. Soovi ja vajaduse korral võib parema kuju ja vormi saavutamiseks rinna tõstmist kombineerida rinna suurendamisega endoproteesi abil.

Sagedasemad küsimused

Kas tõstetud rindadega saab last imetada?
Kuna operatsioon ei traumeeri piimajuhasid, ei takista see Teid tulevikus imetamast.

Kas on märgatud seost rinnatõstmise ja rinnavähi vahel?
Ei ole iial tõestatud seost rinnatõstmise ja tulevikus areneda võiva rinnavähi vahel.

Kas operatsiooniga võivad kaasneda komplikatsioonid?
Täielikult ei saa komplikatsioone välistada osavaimgi kirurg. Rinnatõstmise operatsioonid on suhteliselt kergesti talutavad ja minimaalsete komplikatsioonidega.

Miks peab enne ja pärast operatsiooni pildistama?
Foto on samasuguseks abiks nagu röntgenipilt traumatoloogile. Samas aitab ta võrrelda ja hinnata operatsiooni edukust. Fotosid kasutatakse konfidentsiaalselt.

Missugust anesteesiameetodit kasutatakse?
Anesteesiaks kasutatakse üldnarkoosi. Anesteesiameetodi valikul uuritakse eelnevalt patsiendi tundlikkust, sobivaima anesteesiameetodi määrab arst-anestesioloog vestluses enne operatsiooni.

Kui kaua tuleb olla sidemeis?
Peale vahetut operatsioonijärgset kontrolli kannate Te sidemeid umbes 2 nädalat. Seejärel eemaldatakse haavaõmblused. Väga oluline on rindu toetava spetsiaalse rinnahoidja kandmine 3-4 kuu vältel.

Ajakava
3-4 tundi operatsioonil
1 öö kliinikus
7-10 päeva töölt ära
2-3 nädalat tervenemine, naasmine normaalsesse elurütmi (sh seks)
6-8 nädalat täielik taastumine, sportimine
6-8 kuud parimate tulemuste ilmnemine

Autor:
Dr. Peep Pree
Plastiline kirurg

Clinica erakliinik