Avalehele
 

Rindade suurendamine

Ükski harjutus ega hormoonravi ei anna väikeste rindade suurendamisel tegelikku kestvat efekti. Pikaajalise püsiva toimega kirurgiline suurendamine on tänapäeval tänu endoproteesidele võimalik.
Operatsioon tähendab tegelikult proteesi sisseviimist rinda väikese lõike kaudu. Erineva suuruse ja kujuga proteeside seast saate valida sobiva, oma rinna suurendamiseks ihaldatud kujuni, ainsaks piiranguteks on, kui palju Teie rinnad mugavalt venitada kannatavad, samuti Teie rindkere laius. Rindade suurendamisel liiga suure proteesiga võib tulemuseks olla mitteharmooniline figuur.
Rindade suurendamise operatsiooni patsiendid on naised, kelle rinnad on sünnituste järel lõtvunud ja kes soovivad taastada rindade siledust ja vormikust; noored naised, kellele nende rinnad tunduvad liialt väikestena, aga viimasel ajal ka teiste rinnaoperatsioonide patsiendid, kelle rinna kuju on kannatada saanud.

Sagedasemad küsimused

Kas rinnaproteesiga saab last imetada?
Rinnaprotees ei takista Teid tulevikus imetamast.

Kas on märgatud seost rinnaproteeside ja rinnavähi vahel?
Ei ole iial tõestatud seost rinnaproteesi ja tulevikus areneda võiva rinnavähi vahel.

Kas operatsiooniga võivad kaasneda komplikatsioonid?
Päriselt ei saa komplikatsioone välistada osavaimgi kirurg. Endoproteeside puhul tekib tüsistusi harva ja nad on väheohtlikud. Üliharva võib tekkida organismi äratõukereaktsioon proteeside vastu - organism ei võta neid omaks.

Miks peab enne ja pärast operatsiooni pildistama?
Foto on samasuguseks abiks nagu röntgenipilt traumatoloogile. Samas aitab ta võrrelda ja hinnata operatsiooni edukust. Fotosid kasutatakse konfidentsiaalselt.

Missugust anesteesiameetodit kasutatakse?
Anesteesiaks kasutatakse üldnarkoosi. Anesteesiameetodi valikul uuritakse eelnevalt patsiendi tundlikkust, sobivaima anesteesiameetodi määrab arst-anestesioloog vestluses enne operatsiooni.

Kui kaua tuleb olla sidemeis?
Operatsioonijärgsel hommikul vahetatakse sidemed, jääb vaid haava kattev väike plaaster ja rinda toetav spetsiaalne rinnahoidja. Haavaõmblused eemaldatakse umbes 10 päeva pärast.

Ajakava
2 tundi operatsioonil
1 öö kliinikus
4-5 päeva töölt ära
3-4 nädalat tervenemine, naasmine normaalsesse elurütmi (sh seks)
4-6 nädalat täielik taastumine, sportimine
2-3 kuud parimate tulemuste ilmnemine

Autor:
Dr. Peep Pree
Plastiline kirurg

Clinica erakliinik

Teenused