Avalehele
 

Näo ringlõikus

Näo ringlõikust soovitatakse neile, kel aastaid üle 40, mõnel juhul ka varem. Operatsioon aitab säilitada näo nooruslikku ja puhanud ilmet ning aeglustab (kuid ei peata) vananemist. Näo ringlõikus koosneb tervest reast protseduuridest, mida kasutatakse näonaha pingutamiseks, et eemaldada volte ja kortse. Kõrva ette ja taha, otsmikule ja oimukohtadesse juuste sisse tehakse lõiked, naha aluskoed ja liigne nahk eemaldatakse. Tavaliselt hõlmab operatsioon kaela, lõuaalust piirkonda, põski ja põsesarnu. Vahel korrigeeritakse korraga ka laup ja kulmud, kuid enamasti tehakse need (nagu ka silmalaugude korrigeerimine) eraldi operatsioonina. Operatsioonijärgsed armid peidetakse naha loomulike voltide vahele ja kohtadesse, kus neid on kerge soengu ja make-up'iga varjata. Operatsiooni tulemuse ilu sõltub oluliselt Teie näonaha elastsusest, mis vananedes väheneb. Aastate möödudes tuleks operatsiooni korrata, sõltuvalt Teie näo ja naha iseärasusest, kas 5-7 või 10 aasta pärast.

Sagedasemad küsimused

Kui suur on tüsistuste oht?
Kirurgilise operatsiooni järel ei saa komplikatsioone päriselt välistada ka osavaim arst. Näo ringlõikuse järel on sagedaseim komplikatsioon hematoom ehk vere kogunemine naha alla. Umbes kahel patsiendil sajast tekib vajadus paari tunni jookul pärast operatsiooni hematoom eemaldada. Näonärvi vigastamisest hoidume, pingutades vaid lihaste peal olevaid kihte. Näonaha puute- ja temperatuuritundlikkus võivad pisut muutada.

Missugust tuimestust kasutatakse?
Näo ringlõikust võib teha kohaliku tuimestuse või üldnarkoosiga, sõltuvalt patsiendi soovist ja tervisest. Üldnarkoosi juhib kõrge kvalifikatsiooniga arst-anestesioloog, kes eelneva vestluse käigus selgitab välja Teile sobivaima tuimestusmeetodi. Ka siis, kui kasutame kohalikku tuimestust, ei tunne Te üldse valu. Kohalikus tuimestuses teostatud operatsiooni järel võib mõne tunni möödudes kliinikust lahkuda, kuigi soovitatakse jääda üheks-kaheks ööks kliinikusse.

Miks peab enne, operatsiooni ajal ja järel pildistama?
Foto on samasuguseks abiks nagu röntgenipilt traumatoloogile. Samas aitab ta võrrelda ja hinnata operatsiooni edukust. Fotosid kasutatakse loomulikult ainult konfidentsiaalselt.

Kui kaua peab olema sidemeis?
Paari operatsioonijärgse nädala jooksul peate käima 1-2 korda kontrollis, kus teostatakse vajalikud protseduurid ja sidumised. Nägu, kaela ja lõuaalust piirkonda toetavat sidet soovitatakse kanda 1-2 nädalat, võimalikult ööpäevaringselt.

Millal võib nägu meikima hakata?
Umbes kümme päeva pärast operatsiooni, kuid kindlasti tuleb kogu make-up hoolikalt eemaldada enne magamaminekut. Ripsmetušš eemaldage õlisid sisaldava eemaldajaga ja niisutatud tampooniga.

Ajakava
3-4 tundi operatsioonil
1-2 ööd kliinikus
21 päeva töölt ära
3-4 nädalat tervenemine, naasmine normaalsesse elurütmi (sh seks)
8 nädalat täielik taastumine, sportimine
6-8 kuud parimate tulemuste ilmnemine

Autor:
Dr. Peep Pree
Plastiline kirurg

Clinica erakliinik

Teenused
AS Taastava Kirurgia Kliinik