Avalehele
 

Silmalaugude korrigeerimine

Näonaha muutused, kulmude vajumine ja ülemise silmalau tüsenemine on normaalse vananemisprotsessi esimesd märgid. Kortsudele ja vajumisele lisaks võib esineda nn kotistumist alumiste silmalaugude all ja ülemiste laugude sisenurkades, mille põhjuseks on silmaümbruse pehmete kudede lõtvumine. Esialgu hommikul paistes silmadega, siis juba terve hommikupooliku ja üha suurema osa päevast - see võib problemaatiliselt märgatavaks muutuda juba 25-aastaselt. Sagedamini esineb laugude kotistumine kolmekümnendate keskpaiku või neljakümnendates, süvenedes viiekümnendates. Ka meikimine ei päästa, sest meik kaob voltidesse ära. Väga rasked silmalaud võivad silmale vajudes isegi nägemist takistada. Laugude lõtvumine on väga individuaalne ja sõltub oluliselt pärilikest teguritest, aga ka teie naha omapärast - samuti soodustab seda õhuke kuiv nahk. Silmalaugude korrigeerimise operatsioon võib anda väga hea tulemuse, kui seda teha suhteliselt nooremas eas, kuna siis on operatsioon vähem mahukas, Teie nahk elastsem ja paranemine hõlpsam. Tulemused on suhteliselt püsivad - suuri kotte teie laugude alla enam ei moodustu, isegi kui silmade ümbrusse aja möödudes kortse tuleb. Vahel tehakse laugude korrigeerimist koos näo ringlõikuse operatsiooniga.

Sagedasemad küsimused

Kas laugude korrigeerimine võib mõjutada silmanägemist?
Operatsiooni haaratavad koed on pealispindsed: laustruktuurid ja silmaümbruse pehmed koed. Ei ole mingit reaalset võimalust silmanägemise mõjutamiseks.

Kas operatsiooniga võivad kaasneda komplikatsioonid?
Silmalaugude korrigeerimise operatsiooni peetakse harvaesinevate minimaalsete komplikatsioonidega operatsiooniks. Siiski võib esineda kipitamist, pisaraid ja paistetust, mis aja möödudes kaovad. Täielikult ei saa komplikatsioone välistada osavaimgi kirurg.

Kas armid jäävad?
Ka plastiliste operatsioonide järel jäävad armid. On tõeline kunst peita õmblusi silma ümbrusse nii, et armid jääksid naha loomulikesse voltidesse ja meikimine annaks loomuliku tulemuse. Aja jookul armide punetamine kaob ja nad muutuvad vähemärgatavaks

Miks peab enne ja pärast operatsiooni pildistama?
Foto on samasuguseks abiks nagu röntgenipilt traumatoloogile. Samas aitab ta võrrelda ja hinnata operatsiooni edukust. Fotosid kasutatakse konfidentsiaalselt.

Missugust anesteesiameetodit kasutatakse?
Kasutame kohalikku tuimestust, millest piisab täielikult. Teie soovi korral tehakse operatsioon kerges üldnarkoosis. Anesteesiameetodi valikul uuritakse eelnevalt patsiendi tundlikkust, sobivaim anesteesiameetod määratakse vestluses arst-anestesioloogiga enne operatsiooni.

Kui kaua tuleb olla sidemeis?
Peaaegu üldse mitte. Operatsioonijärgselt on sidemed peal umbes tund või paar, lisaks tehakse jääkompresse paistetuse taandamiseks. Jääkompresse tehakse järgneva 4-5 päeva jooksul paar korda päevas. Haavaõmblused eemaldatakse 3. või 4. päeval.

Ajakava
2 tundi operatsioonil
1 öö kliinikus
7 päeva Töölt ära
1-2 nädalat tervenemine, naasmine normaalsesse elurütmi
3-4 nädalat täielik taastumine, sportimine
4-6 kuud parimate tulemuste ilmnemine

Autor:
Dr. Peep Pree
Plastiline kirurg

Clinica erakliinik

Teenused
 
AS Taastava Kirurgia Kliinik