Avalehele
 

Benzoüülperoksiid

Benzoüülperoksiid (BP) on sagedasti kasutatav ravivahend kerge akne korral, mis sobib ka raseduse ajal. BP on käsimüügi preparaadina saadaval kreemi, emulsiooni ja pesususpensioonina kontsentratsioonides 3%, 5% ja 10%. Seda võib kombineerida teiste paiksete ja suukaudsete ravimitega.

BP-d sisaldavad tooted Eestis:

Aknefug-oxid mild 3%, 5%, 10% geel
Akne BP 5 (5%) emulsioon
Dercome Clear pesususpensioon

BP toimed:

Antiseptiline – vähendab bakterite ja pärmiseente arvu nahapinnal. Samas ei kujune bakterite resistentsust. Isegi vastupidi, BP võib vähendada antibiootikumidest tekinud resistentsust.
Kergelt kooriv ja komedoone lahustav
Põletikuvastane

Kasutamine

Toodet kanda puhtale ja kuivale nahale. Pesususpensioon loputatakse 2-minutilise toimeaja järgselt rohke veega maha.
Kasutada preparaati õhukese kihina aknest haaratud piirkondadele, esialgu üle õhtu, taluvuse suurenedes 1-2 x/p. Väga tundliku naha korral võib ravi alustamisel toote 15-30 minuti pärast maha pesta, püüdes edaspidi toimeaega ja taluvust suurendada.
Soovitatav on alustada ravi madalama kontsentratsiooniga preparaadiga.
BP sobib nii näole kui kehale

Kõrvaltoimed:

Kuivustunne, vähene ketendus ravitavas piirkonnas. See on tavaliselt kerge ja möödub suuremas osas 2-4 nädalaga. Intensiivsemat ketendust leevendab rasvavaba niisutaja. Võib proovida toodet kasutada harvem.Tugevam ärritus on harv.
Kontaktdermatiit (punetav, kuiv, sügelev nahk) võib olla põhjustatud ärritusest või allergiast. Seisundit saab ravida paiksete hormoonpreparaatidega.
Pleegitav toime riietele. Oluline on BP täielik kuivamine enne kangaga kokkupuudet.