Avalehele
 

Akne armid ja laserid

Akne armide ravis kasutatakse 2 põhilisse kategooriasse kuuluvaid lasereid.

1. Kirurgilised laserid.

Kirurgilised laserid eemaldavad naha pindmisi kihte, põletades välja armkoe ja stimuleerides sügavamal nahas kollageeni kokkutõmbumist. Tulemusena paraneb armi väljanägemine; ta muutub ümbritseva nahaga rohkem tasapinnalisemaks. Sagedamini kasutatakse laserlihvimiseks ultrapulsilist CO2 laserit, erbium: YAG laserit ja pulseeritud kollase valgusega värvilaserit. Viimane aitab ka ravida keloidarme, muutes neid madalamaks ja vähendades punetust.

Kuna raviga kaasub nahakahjustus ja kude jääb kaitsmata, on eriti tähtis haavahooldus ja infektsiooni vältimine. Nahk võib punetada mõned kuud kuni isegi aasta peale ravi.

2.Mitte-kirurgilised laserid ja impulssvalgussüsteemid (IPL)

Mitte-kirurgilised laserid ja IPL tekitavad muutusi sügavamal pärisnahas ilma pindmist epidermist kahjustamata. Neid kasutatakse nn.”lõunavaheaja” ravivormidena. Umbes 1 tund enne protseduuri kantakse nahale paikne anesteetikum. Laser on võimeline nahka jahutama, et kaitsta epidermist põletuse eest. Ravi ajal tunneb patsient mõningast kipitust ja kuumustunnet. Kollageeni mõjustamine aitab pärisnahka pinguldada ja armid vähem nähtavaks muuta. Tavaliselt tehakse kuus 3 protseduuri.

Eelistatud laser vastavalt armi tüübile

Hüpertroofiline arm - 585 nm(pulseeritud värvilaser)
Keloidarm - 585 nm PDL
Atroofiline arm - CO2 laser (10,600 nm), Erbium:YAG laser (2940 nm), pikapulsiline dioodlaser (1450 nm), pikapulsiline Nd:YAG laser (1320 nm)