Avalehele
 

Plasmalite valgusravi

Esmakordselt Eestis on võimalik osa saada Plasmalite impulssvalgusaparaadi ravitoimest, mis võimaldab täiesti uudset lähenemist ilu- ja nahaprobleemidele.

Plasmalite on maailmas ainus aparaat FOTOEPILEERIMISEKS ja FOTONOORENDAMISEKS, mis on loodud patenteeritud fluorestsentsvalguse tehnoloogia alusel.

Kuidas Plasmalite töötab?

Tööks kasutatakse väga tugevat valgusimpulssi, mida genereerib ksenoonlamp. Blokeeritakse kahjulikud valguskiired ning muudetakse fluorestsentsfiltri abil kasulikeks valguslaineteks diapasooniga 515-1000nm. Valgus juhitakse sähvatustena läbi safiirkristalli nahka. Safiir jahutab nahka 30 korda tõhusamalt kui vesi, geel või kvartsklaas. Lisaks on aparaadil jahutussüsteem, mis hoiab ära naha ülekuumenemise ja sellega kaasnevad tugevad valuaistingud.

Epileerimine: Plasmalite kasutab valguse jõudu melaniini tabamiseks, mis looduslikult asub karvanääpsus ning eemaldab soovimatud ihukarvad. Kiireid valgusimpulsse antakse iga 2-4 sekundi järel, üks impulss haarab 10X20mm nahapinda. Plasmalite ei ole laserravi, seetõttu on välistatud põletushaavad, armid, ala- ja ülepigmentatsioon. Aparaadil on unikaalne safiiridel baseeruv jahutussüsteem, mis hoiab ära naha ülekuumenemise ja sellega kaasnevad valuaistingud. Täieliku sileduse saavutamiseks piisab kliendile tavaliselt 3-5 epileerimisseansist. Plasmalite-protseduuri võib kasutada suvalise kehapiirkonna ja nahatüübi töötlemiseks. Vähimagi terviseriski hajutamiseks eelneb epilatsiooniravile põhjalik dermatoloogi konsultatsioon.

Naha noorendamine: Inimese vanuse üle otsustatakse kõige sagedamini näo ja käte väljanägemise järgi, kuna need kehaosad on kõige enam päikesele eksponeeritud. Esimesed fotovananemise tunnused võivad tekkida juba 20. aastate paiku, tavaliselt aga 40.-ndatel eluaastatel. Päikesest kahjustatud ja/või vananenud nahal leidub peale kortsude ka ebaühtlast pigmentatsiooni, laienenud kapillaare ja poore. Võib esineda naha lõtvus ja krobeline tekstuur. Plasmalite on värskeim ja tõhusaim valik naha üldise väljanägemise parandamiseks. Nn fotonoorendamise põhimõtteks on ka siin selektiivne fototermolüüs; s.t. saame nahka ümbermodelleerida ilma, et pindmiste kihtide terviklikkust rikuks. Toime põhineb valikulisel kollageeni sünteesi fotostimuleerimisel, laienenud kapillaaride fotokoagulatsioonil ning fotovananemisest tingitud pigmentatsioonihäirete eemaldamisel nahalt. Nahk muutub siledamaks ja omandab ühtlase jume.

Kuidas Plasmalite erineb laseritest?

Laserite puhul esineb rohkem kõrvaltoimeid (naha põletusi, pigmentatsioonihäireid).

Kuidas Plasmalite erineb IPL-st?

Osade IPL aparaatide energiahulk on nii väike, et lubatud tulemust võibki ootama jääda. Protseduuri tegija peaks suutma öelda, kui suur on energiahulk J/cm2 kohta. Tööks vajalik energiahulk on 25-40 J/cm2, Plasmalite aparaat näiteks võimaldab kasutada energiat kuni 70 J/cm2.

Mida saab Plasmalitega ravida?

Aparaati Plasmalite on suure eduga kasutatud erinevate probleemide puhul:

Laienenud kapillaarid, hemangioomid, ämblikneevused.
Hüperpigmentatsioonid (tedretähnid, melasma)
Naha tekstuuri parandamine ja kortsukeste eemaldamine ( nn. mitte-invasiivne näonaha pinguldamine)
Düskroomia parandamine.
Pooride ahendamine.
Püsiv karvade eemaldamine või karvakasvu vähendamine.
Rosacea ravi.
Tätoveeringute eemaldamine/pleegitamine.
Akne ravi
Armide ja armkasvajate (eriti keloid-, põletus -ja akne armide) mõjutamine
Kortsude mõjutamine. Kollageen organiseerub ümber paralleelseteks kompaktsete kiukeste ridastuseks, see annabki välise paranemise.

Ravikuuri pikkus sõltub probleemist – pigmendi ja veresoonte kahjustused, samuti tätoveeringud reageerivad ravile kiiresti. Kollageeni stimuleerimise mõju võib näha 2-3 kuud pärast viimast seanssi.

Talvel on õige aeg Plasmalite raviga alustada, et suvel soovitud tulemusi nautida!

Dr. Pille Konno
Naha –ja suguhaiguste arst

Teenused