Avalehele
 

Aha-d

Küsimus:

babe sarjas geel-kreem mis sisaldab aha-d.olen kuulnud et kui kreemides on need happed siis pole soovitav päikese kätte minna?kas tõsi?aga kui samas kreemis on ka uv-15 olemas kuidas lugu siis on?mis vanusele see kreem on mõeldud?kas sobib meigi alla? samas sarjas ka veel silma kreem ja ka kortsude vastane öö kreem.kas need sobivad sega nahale ja mis vanusel mõeldud.ise olen 25a.on sega nahk,veits aknet ka.kasutan babe pesu geeli ja toonikut.väga head,aga tahaks kasutada ka samast sarjast kreeme.palun vastake aitäh

Vastus:

Tere

AHA-dega võiks suvel olla ettevaatlikum, kuna nad koorivad kergelt pindmisi nahakihte, muutes seega naha päikesele veidi tundlikumaks. Eelkõige on ohustatud tundliku ja heleda nahaga inimesed ning samuti need, kellel on kalduvus pigmendilaikude tekkeks.
15 päiksekaitsefaktor on küll üldiselt piisav, kuid kaitsekreemi tuleks panna paksu kihina ja 2-3 tunni tagant uuesti. Seega peaks teil olema ka täiendav päiksekaitseblokaator faktoriga 15.

Juhul, kui teile see toode väga meeldib ja sobib, soovitan suvisel ajal piirduda AHA kasutamisega 2-3 x nädalas ja kindlasti kasutada ka täiendavat päiksekaitset. Isiklikult arvan, et ka talvisel ajal piisab kooriva toote kasutamisest paaril-kolmel korral nädalas.

Lugege ka artiklit AHA-dest ja päiksekaitsest

Parimat,
Elo Kuum
dermatoloog