Avalehele
 

Akne armid

Küsimus:

Tere,
kuidas on võimalik nahalt eemaldada akne arme (kui kasulikud/kahjulikud need protseduurid on ja palju võiksid maksta?), ja kuna seda tehakse (kas nahaarst peab veel eelnevalt tegema mingi ravikuuri vms?

Vastus:

Akne arme aitab tasandada keskmise sügavusega keemiline koorimine või sügavamate armide puhul laserlihvimine. Mõnikord on vajalikud, sõltuvalt armide tüübist, ka muud meetodid.
Keemilist koorimist saab teha Cleanline kliinikus, laserlihvimist Vitaclinikas ja Tartus Dr. Pree kliinikus.

Keskmise sügavusega koorimine triklooräädikhappega ulatub pärisnaha piirini, mistõttu on see võimeline stimuleerima kollageeni sünteesi. Nahk muutub paksemaks, tõmbab rohkem pingule ning armid tasanduvad. Paremini alluvad ravile madalad, venitatavad armid, sügavad vajavad tavaliselt laserlihvimist vm. kirurgilist ravi. Samuti alati ei pruugi koorimisega max tulemust saada 1 korraga.

Arme peab kindlasti nägema; meili järgi ei saa sobivat ravimeetodit soovitada.

Mis puutub naha paranemisse, siis mida sügavam on koorimine, seda kauem nahk paraneb. Keskmise koorimise järgselt tuleb arvestada nädalase paranemisajaga, mille jooksul nahk muutub tumedamaks ja hakkab seejärel maha kooruma, laserlihvimise järgselt paraneb nahk umbes 2-3 näd ja riskid on suuremad. Keskmise sügavusega koorimine Cleanline kliinikus maksab 2500.-, laserlihvimine umbes 30000.-kanti.

Enne protseduuri peate kindalsti tulema konsultatsiooni, kus arst räägib täpsemalt naha ettevalmistusest.

Elo Kuum
dermatoloog