Avalehele
 

Näohooldus ultraheliga

Küsimus:

Tere, mida kujutab endast näohooldus ultraheliga? Kas see sobiks suurepoorilisele aknearmidega nahale (olen lõpetanud roaccutane ravi)? Kas on veel mõni protseduur, peale keemilise koorimise, mida soovitate suurepoorilisele aknele kalduvale nahale. Olen mõelnud küll keemilisele koorimisele, kuid mind hirmutab valu ja see, et nädal peale protseduuri on nahk punetav ja kestendav. Aitäh

Vastus:

Tere

Paraku on pooride suurus geneetiliselt ära määratletud ja seda muuta ei saa. Küll aga saab parandada pooride väljanägemist ja hoida neid puhtana.

Pooride puhastamiseks ei pea tegema keskmise sügavusega keemilist koorimist, kuna vajalik on suht.pindmine toime. Koorimist saab teha erinevate hapetega. Aknelisele nahale sobib päris hästi glükool -ja salitsüülhappega koorimine. Glükoolhape neutraliseerib rasu ja kergelt koorib surnud naharakke, salitsüülhape läheb hästi pooridesse, kuna on lipiidlahustuv. Tavaliselt tehakse mitmeid protseduur 1-2 näd vahedega.
Kui TCA-happega (äädikhappega) teha pindmisemat koorimist, siis nahk kestendab paar päeva; vaid sügavama koorimise puhul nädal. Oma olemuse tõttu annab TCA rohkem kestendust kui AHA-happed, kuid on ka pindmiselt koorides veidi sügavama toimega.

Kindlasti aitab ka ultraheliga näopuhastus poore puhastada.

Oluline on teada, et protseduurid on siiski ajutise efektiga ja püsivama toime saamiseks peate täiendavalt kasutama regulaarselt ka õigeid paikseid hooldusvahendeid, mis aitavad poore puhtana hoida. Need sisaldavad samuti eelkõige AHA-happeid, salitsüülhapet või piimhapet, näit. Ducray Keracnyl ravikreem rasusele probleemsele nahale, Avene Diacneal Treatment Care for acne prone skin, Eucerin geel-kreem või RoC Purif-ac Blemish Correcting Emulsion

Otse vistrikele võite kanda Akne BP5, ABC On-the-spot stick jt.

Loomulikult valige ka probleemsele nahale sobivad, kuid seebivabad puhastusvahendid. Peske nahka 2x p.
Päikeselise ilmaga ärge unustage päiksekaitset, kuna AHA-d vähesel määral tõstavad tundlikkust päikesele.