Avalehele
 

Vesi ja nahk

Küsimus:

Kas väga rauarikasvesi võib aastasel lapsel tekidada nahaallergiat, nahk on laiguti, rohkem turi ja küljed ja peale pesemist ka jalad, punaselaigulised, karedad ja kergelt ketendavad (nahka ei aja). Hommikuti on nagu nahk ilusam. Praegu oleme kasutanud essexi kreeme 2korda päevas. Tulemust ei ole. Allergoloogi juurde pääseme märtsi lõpus.
Äkki oleks mingi muu kreem parem.
Piret.

Vastus:

Tere!

Raua- ja kaltsiumisooladerikas vesi, sagedad vanniskäimised, basseinivesi, pesemisel ja vannitamisel liiga sooja vee kasutamine soodustavad naha kuivamist.
Kreemidest võite proovida Avene Trixera, Orioni Bellavita (lõhnatu salv A-vitamiiniga), Linola Fett N, Locobase rasvane kreem jne. Kreemitada tuleb kuivakspatsutatud nahka 5 minuti jooksul pärast vee seest väljatulemist, parim kui mässite lapse kuivatuslinasse ja kreemitate kehaosade kaupa ülejäänud keha räti sees hoides. Kreemi kulub 100g nädalas imikule ja 200g nädalas suuremale lapsele.

Vanni võib lisada Linola Fett N Ölbad vanniõli. Samuti võib seebi asemel pesta dushiõlidega (Linola Fett N Ölbad, "Eucerin sensitive": ) või kreemidega (Aqualan, Aqualan L Orionilt).

Tervitades
Maie Jürisson